Палата представників схвалила законопроєкт щодо відновлення програми часів Другої світової війни. Новий законопроект дозволить більш ефективно надсилати зброю, боєприпаси та обладнання в Україну.
Як повідомляє “Європейська правда”, про це вказано на Twitter-сторінці Палати представників.
Ініціативу підтримало 417 законодавців, проти – лише 10.
Документ, відомий як Закон про ленд-ліз про оборону демократії України від 2022 року, прискорить передачу в Україну важливого військового обладнання та інших критичних поставок за рахунок скорочення бюрократичної тяганини. Він дозволяє де-факто дарувати обладнання з положеннями, які передбачають, що країни-одержувачі виплатять їх вартість США пізніше.
Нагадаємо, Сенат США 6 квітня одноголосно ухвалив законопроєкт щодо відновлення програми часів Другої світової війни, яка дозволить президенту Джо Байдену більш ефективно надсилати зброю та інші поставки в Україну на тлі вторгнення Росії.
Сенатори швидко підтримали пропозицію, відому як ленд-ліз, оскільки українські військові довели, що можуть відбиватися від російських військ.
Тепер законопроєкт повинна схвалити Палата представників.
Що таке ленд-ліз?
Програма ленд-лізу (від англ. lend — «позичати» і lease — «здавати в оренду, внайми») первісно була системою, за якою Сполучені Штати Америки, частково на безоплатній основі[1], передавали своїм союзникам у Другій світовій війні боєприпаси, техніку, продовольство і стратегічну сировину, включаючи нафтопродукти. Вдруге програму ленд-лізу США дозволили під час активної фази російсько-української війни в 2022 році для допомоги Україні.
Як пише ВВС, у тексті документу (лендз-лізу) йде мова про надання президенту США розширених повноважень щодо передачі або надання в оренду Україні оборонних виробів для “захисту цивільного населення від російського військового вторгнення” та для інших цілей.
Також в документі наголошується, що будь-яка позика або оренда оборонних виробів урядом України матиме умови щодо повернення, відшкодування та погашення позики або оренди. Після ухвалення акту голова Білого Дому зобов’язаний впродовж 60 днів встановити прискорені процедури для доставки продукції.