П’ятий пакет санкцій Європейського Союзу проти Росії включає заборону на імпорт зброї в Росію, а також заборону на імпорт вугілля та швартування російських кораблів у портах Європи, повідомляє Politico в Брюсселі.
Однак в офіційному повідомленні ЄС не містилося жодної санкції щодо цього, тобто про введення цього обмежувального заходу замовчували.
Представники ЄС, які розмовляли з Politico, кажуть, що не хотіли привертати увагу до того, що кілька країн ЄС досі торгували зброєю з Росією, при цьому голосно критикуючи країни, які не постачають зброю Україні.
Тепер ці заходи забороняють продаж Росії будь-якої зброї, деталей, боєприпасів, бойових машин – відтепер, після шостого тижня війни.
“Нинішня санкція закриває всі шпаринки для обходу існуючих санкцій”, – пояснив один з брюссельських чиновників.
Раніше наше видання писало: після того, як Росія анексувала Крим у 2014 році, Європейський Союз вирішив швидко реагувати і заборонив, серед іншого, країнам-членам торгувати зброєю з росіянами. Однак ембарго на зброю та її складові не охоплювало два випадки: з одного боку, воно не торкнулося так званого обладнання та техніки подвійного призначення, наприклад, тих, що використовуються як у військових, так і в цивільних цілях, таких як авіація чи космос. З іншого боку, виняток зроблено для виконання договорів та угод, укладених до 1 серпня 2014 року.
І цими юридичними шпаринками скористався кожен, хто міг: Франція, Німеччина, Італія, Австрія, Болгарія, Чехія, Фінляндія, Іспанія, Словаччина та Хорватія без перерви постачали зброю до Росії в період з 2014 по 2020 рік.
Згідно з дослідженням Disclose, Франція, наприклад, продала Москві військової техніки на 152 мільйони євро в період з 2015 по 2020 рік. Завдяки експорту понад тисячу російських танків змогли оснастити французькими тепловізорами, а винищувачі та гелікоптери отримали навігаційну систему та інфрачервоні датчики.
Зображення на обкладинці: радянський танк у Волновасі, Україна (Фото: SEFA KARACAN)
За матеріалми magyarnemzet.hu