Що робити, якщо я тікаю з України в Угорщину?

Багато українських біженців прибувають до Угорщини з України, і багато людей ще планують це зробити. Журналісти зібрали інформацію про те, що робити, якщо ви один із них.

В’їхати може будь-хто з України

Оскільки через пандемію коронавірусу все одно діє надзвичайний мандат, уряд використав це для внесення змін до закону на нижчому рівні, щоб уникнути застосування перехідного положення про процедуру надання притулку, згідно з яким спочатку клопотання про притулок можна було подати лише до угорського посольства в Києві. Це означає, що тепер будь-хто, хто втікає з України, може в’їхати в країну, незалежно від того, чи є ця особа подвійним громадянством (угорським та українським), громадянином України чи громадянином третьої країни, який проживає в Україні на законних підставах. Додаткову інформацію можна знайти на веб-сайті Угорського Гельсінського комітету тут.

Ви також можете взяти з собою своїх домашніх тварин

Те ж саме стосується домашніх тварин. Угорщина також застосовує звільнення, запроваджене іншими країнами, що межують з Україною, для підтримки в’їзду тварин, які прибувають разом з їх власниками. Ветеринарний орган Угорщини готовий до прибуття домашніх тварин, які не відповідають чинним ветеринарним стандартам (без мікрочіпа, не вакциновані, без аналізів крові). Щоб забезпечити безперебійний вхід, необхідно заповнити лише спрощену реєстраційну форму, яку можна завантажити, перейшовши за посиланням тут.

До яких організацій можна звернутися?

У статті нижче ми зібрали угорські благодійні організації, які допомагають біженцям (на які ви також можете пожертвувати):

Медична допомога
Біженці з України можуть отримати безкоштовну медичну допомогу в угорських лікарнях загальної практики, спеціалізованих клініках та лікарнях – за пред’явленням паспорта.

На веб-сайті Університету Земмельвайса (SOTE) зазначено, що допомога біженцям буде надаватися у всіх гострих і невідкладних випадках. Клініка також запропонувала допомогти студентам-медикам та спеціалістам у навчанні чи працевлаштуванні в Угорщині.

За потреби заклад також допоможе сім’ям студентів, пов’язаних українськими зв’язками, знайти житло, наразі вивчають, які загальні кімнати можна було б зробити для цього.

Українські біженці можуть безкоштовно користуватися поїздами MÁV із Загоня

Через війну в Україні ті, хто приїжджає з країни та прямує в інше місце призначення в Угорщині, можуть безкоштовно подорожувати за так званим «квитком солідарності» із Загоня незалежно від їхньої національності, повідомила державна залізнична компанія MÁV.

Квиток солідарності доступний лише для другого класу, його можна отримати лише на станції Загонь або в поїздах, що відправляються з прикордонного міста.

Громадський транспорт Будапешта безкоштовний для українських біженців

З п’ятниці біженці з України отримають можливість безкоштовно подорожувати громадським транспортом Будапешта. Безкоштовний проїзд для громадян України, які є біженцями, буде доступний до 15 квітня.

Але людям з угорським громадянством, які втекли з України, тому що не мають статусу біженця, такої можливості не буде, заявив у четвер мер Будапешта, додавши, що уряд, сподіваюся, скоро вирішить це питання.

За словами міського голови, усі діти до 14 років з України отримають право на безкоштовний проїзд.

Також з понеділка буде працювати цілодобовий інформаційний центр у підземному переході на площі Нюгаті.

Проживання

В Угорщині є кілька місць, де люди, які втікають з України, можуть залишитися по всій країні.

Будапештські муніципалітети та декілька муніципалітетів інших міст Угорщини фінансово підтримують благодійні організації. Наприклад, X районна адміністрація вирішила передати три мільйони форинтів хостелу на вулиці Черкеш на негайну допомогу біженцям. Також вирішили підготувати головну будівлю табору в Балатонлелле, де зможуть розмістити ще 60 осіб, і почали переговори з гуртожитками робітників району (табір належить муніципалітету Kőbánya X району Будапешта). .

Муніципалітети також допомагають із працевлаштуванням: Капошвар, наприклад, надав тимчасове житло десятьо  українським біженцям, серед яких четверо дітей, а м’ясокомбінат «Комета» може забезпечити роботою дорослих. Двох дітей уже прийняли до дитсадка, і район школи шукає відповідний клас для двох школярів.

Університети також допомагають з проживанням, а також роблять пожертви на благодійні організації: багато з них пропонують місця у своїх гуртожитках для біженців, особливо для сімей студентів.

Угорський портал розміщення Szallas.hu повідомив, що 292 їхні партнери вже вказали, що хочуть запропонувати своє житло в якійсь формі. Airbnb також надає житло 100 000 людей завдяки донорам і постачальникам житла.

За матеріалами https://hungarytoday.hu/

Post Author: UA KISZó