Агресія, війна не може не гнітити волю й думки кожного з нас – навіть у найзахіднішому регіоні України люди стривожені й налякані. Але ж життя триває. Треба думати і дбати про майбутнє, слід жити й творити. Бо ж мирне завтра точно настане!..
Так думають у Берегівському держлісгоспі. Адже першими до роботи весна кличе хліборобів і лісівників. Тому, за словами повідного інженера з лісових культур Едуарда Тіби, погода вже ось-ось дозволить садити молодий ліс. Хоча ґрунти ще подекуди перезволожені, але сухі передберезневі вітри й веселе сонечко потрохи висушують, нагрівають і пробуджують верхні шари землі. А синоптики обіцяють сонячні дні. І це сприятиме лісокультурним роботам.
І ось вже розпочнуть першу посадку. Слід засадити 33,7 гектара – такий план. Підготовлено 168500 штук сіянців. Серед них переважає дуб – понад 155 тисяч. А далі – ясен звичайний і білоцвітний, клен, волоський горіх – чорний і звичайний…
- Маємо засадити сіянцями чотири гектари лісорозведення – це площі залишених сінокосів і біогалявини, тобто чагарники, – розповідає Едуард Тіба. – А на 29, 7 гектарах торік зрубано старі дерева. Увесь посадковий матеріал вирощений у наших, власних лісгоспівських розсадниках. Саджанці здорові, добірні, гінкі. Сподіваємося, що приживуться усі і згодом забуяє молодий дубовий гай.
Досвідчених робітників лісгоспу, а це Йосиф Гіді, Іван Огар, Михайло Свалявин, Аттіла Келемен, Василь Сароз, – чекають, окрім цих, також чималі площі, на яких слід поновити молоді дубики і довести їх кількість до нормативної приживлюваності. Ці угіддя заліснені у попередні роки, але через несприятливу погоду та інші причини їх слід подекуди досадити. Це вже пройти легше і швидше.
Отже, весна кличе до роботи.
Ми ж усі знаємо: ліс ой буде потрібен для відбудови поруйнованого війною! Адже віримо: мирний час неодмінно настане.
Василь НИТКА.
(27.2.22).
На знімку: молодий ліс садить Олександр Фодьош.