За словами Івана Поповича, події коміксу “Дід Піхто або Гості, які постукали знизу” відбуваються на горі Драгобрат та горі Близниця, Рахівського району.
“У коміксі йдеться про сім’ю з Києва, які мають двох дітей: хлопця 15 років та дівчинку 13 років. Діти активно грають у комп’ютерні ігри. Щоб відволікти дітей від комп’ютера батьки вирішили вивезти їх у зимові Карпати, а саме — на Драгобрат. Їх вивозять на гору Близниця, де герої потрапляють у туман. Однак, вони поїхали не у тому напрямку, куди потрібно, тому їх засипала снігом лавина. Далі починається фентезійна частина, яка веде героїв у міфічну історію”, — розповідає Іван Попович.
Драгобрат, Хустський замок, Ужгородський кар’єр: історії “Міфологеми” відбуватимуться у різних куточках Закарпаття
Автор коміксу каже, що “Міфологема” складатиметься з п’яти частин.
“Події першої — відбуваються на горі Драгобрат. Друга історія — про Рахівський район, третя про Хустський замок. Буде і про Ужгородський кар’єр історія. У подіях будуть різні персонажі. На початку коміксу є карта Закарпаття, на якій розкладені відмітки з міфічними персонажами — вампірами, перевертнями, русалками та іншими. Така собі, міфічна карта Закарпаття. Вона буде переходити з одного коміксу в інший”, — розповів Іван Попович.
Дев’ять місяців візуалізації
Іван Попович каже, що ідея сюжету коміксу виникла в нього влітку 2019-го року. За візуальну частину мальопису відповідала ілюстраторка Александра Луцюк, а створювати комікс допоміг редактор та письменник Роман Крижанівський.
“Над візуальною частиною коміксу ілюстраторка працювала 9 місяців. Він був готовий у вересні 2021 року”, — каже Іван Попович.
На фото два варіанти обкладинок: від автора та від видавництва. Загалом у автора у доробку близько 200 історій. У багатьох — елементи міфу, фольклору, фентезі та легенд.
“Кіношні” історії та мрія про екранізацію Netflix
Автор “Міфологеми” розповів, що мріє, аби Netflix екранізував комікс у вигляді мультфільму.
“Колеги по літературній школі казали, що в мене “кіношні” історії. Згодом, після кількох порад, я зрозумів, що сюжет добре підходить для формату коміксу. Взагалі, моя мрія, щоб Netflix зняв за моїм коміксом про Закарпаття мультфільм. Тим більше я звернув увагу, що вони у пошуках нових тем шукають приклади історій слов’янської міфології. Комікс — це розкадровка, тому це спрощує візуалізацію історії. Буду створювати нові комікси принаймні до тих пір, поки з цього не створять мультфільм”, — розповів автор.