19 січня в Україні — останнє свято різдвяного циклу — Хрещення Господнє (Водохреще). Саме цього дня згідно з церковними текстами Іван Предтеча охрестив Ісуса Христа в річці Йордані. Зранку в цей день освячують воду та занурюються в крижані ополонки. На Хрещення Господнє прийнято вітати друзів, рідних та знайомих.
Редакція kiszo.news вітає всіх своїх читачів та щиро бажає:
У великий день Хрещення Господнього бажаю очиститися святою водою і залишатися чистими душею, здоровими духом і сильними вірою. Будьте щасливі і кохані.
Водночас нагадуємо поради МОЗ: занурюватися в ополонку можна лише здоровим людям, підкреслили в Міністерстві охорони здоров’я України. Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко розповів, як зробити купання в ополонці безпечним для здоров’я. Про це УНІАН повідомили у прес-службі МОЗ.
Так, за словами міністра, більшість людей очікують, що купання у крижаній воді на Водохреща зробить їх здоровішими.
У МОЗ наголосили, що якщо ви все-таки вирішили пірнати в ополонку, то, перш за все, робіть це лише у тому разі, якщо ви повністю здорові. Існують хвороби, при яких купатись в крижаній воді категорично заборонено.
“Як лікар, можу сказати лише за медичну сторону питання. Пам’ятайте, традиції традиціями, але головне – не нашкодити своєму здоров’ю. Загартовуйте організм кожного дня, а не раз на рік. Холодна вода може бути корисною лише якщо загартовуватися систематично, щоденно контактуючи з холодною водою. Також нагадаю, що куріння та алкоголь не зігрівають. Вживання алкоголю створює ілюзію тепла і водночас призводить до величезної його втрати”, – зазначив Ляшко.
За словами міністра, щоб не нашкодити своєму організму на Водохреща, варто не забувати про фізичну дистанцію та уникати скупчення біля ополонок, оскільки коронавірус “вихідний” на свято не брав.
У МОЗ також дали такі поради:
- Купайтеся лише в спеціально обладнаних місцях із перевіреним дном;
- Енергійна розминка – обов’язкова умова перед зануренням у воду;
- Занурюйтесь у воду поступово. Якщо ви одразу пірнете з головою – це може призвести до різкого охолодження організму;
- Залишайтеся у воді не довше 3-5 секунд;
- Людям, які практикують загартування водою роками, не варто перебувати в ополонці довше 1,5-2 хвилин.
Нагадаємо, Водохреще 2022 в Україні відзначатимуть 19 січня.