Програму інформатизації області на 2022-2024 роки схвалена минулого четверга під час сесії Закарпатської обласної ради. Що це за документ і для чого він? Знайомимо читачів з важливими рішеннями, що стосуються всієї області.
Почати варто з того, що Закарпатська область, як зазначено в документів, займає особливе місце у системі геополітичних інтересів України. Унікальне географічне та геополітичне розташування на перехресті міжнародних транспортних, економічних, торговельних, культурних шляхів сприяє розвитку і подальшому поглибленню всебічного міждержавного співробітництва, відводить важливу роль регіону в інтеграцію України в європейські структури.
“На сучасному етапі переходу світового співтовариства до інформаційного суспільства ступінь використання інформаційного простору та інформаційних технологій стає безпосереднім чинником економічного зростання, забезпечення соціально-політичної стабільності, попередження і ліквідації екологічних катастроф. За цих умов різко зростають вимоги до рівня інформатизації суспільства та інформаційно-аналітичного забезпечення органів державного управління та місцевого самоврядування. Ефективним організаційним механізмом для забезпечення розвитку інформатизації регіону є розроблення місцевої програми інформатизації”, – вказано в документі.
Згадана програма, як зазначено в пояснювальній записці до документу, визначає концепцію, першочергові напрями діяльності та заходи інформатизації органів виконавчої влади і місцевого самоврядування області.
Впровадження сучасних інформаційних технологій в органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування області через реалізацію завдань Програми гальмується у зв’язку з:
- незадовільним фінансуванням Програми, що зумовлено обмеженими можливостями обласного бюджету;
- недостатнім оснащенням місцевих органів влади програмно-технічними засобами та нераціональним їх використанням;
- недостатньою якістю телекомунікаційних послуг, особливо у гірських районах;
- недостатньою кількістю відомчих і комерційних інформаційних систем та мереж;
- повною відсутністю або низьким рівнем фахівців із інформаційно-комп’ютерного забезпечення у районних структурах місцевих органів вико-навчої влади та органів місцевого самоврядування;
- відсутністю вичерпного реєстру інформаційних ресурсів області та доступу до них;
- неузгодженістю галузевих та відсутністю багатьох державних стандартів у інформаційній сфері;
- невпорядкованістю інформаційних відносин, що простежуються у відносинах органів державної влади під час організації інформаційної взаємодії.
Метою програми є створення умов для подолання негативного впливу зазначених чинників та забезпечити ефективну роботу органів державної влади.
Програмою визначаються завдання на 2022-2024 роки необхідні для розвитку інформаційної інфраструктури області, широкомасштабне застосування новітніх інформаційних технологій, сучасних методів та засобів збирання, обробки, зберігання даних. Головне завдання інформатизації полягає у створенні умов для прискореної ринкової трансформації економіки, ефективного управління суспільством, подальшого соціально-економічного розвитку регіону.
Метою Програми є:
- виконання завдань Національної програми інформатизації;
- забезпечення області та суб’єктів необхідною і достатньою інформацією в усіх сферах діяльності;
- сприяння становленню державності, підвищенню продуктивності суспільного виробництва продукції і послуг на основі широкомасштабного використання інформаційних технологій;
- забезпечення області і його суб’єктів необхідною і достатньою інформацією в усіх сферах діяльності, підвищенню продуктивності суспільного виробництва продукції і послуг на основі широкомасштабного використання інформаційних технологій, зростанню економічного потенціалу області, покращанню соціально-економічних та екологічних умов життя людини;
- залучення громадськості до обговорення та прийняття управлінських рішень.
Шляхи досягнення – формування інформаційної та інформаційно-телекомунікаційної інфраструктури області, інформатизація стратегічних напрямків розвитку регіону.
Програмою передбачено у 2022-2024 роках виділення коштів з обласного бюджету в розмірі 21385 тис грн.