Дойч Тамаш: Від перебоїв з енергопостачання Угорщина не потерпатиме

Про це заявив керівник делегації «Фідес» у Європейському Парламенті (ЄП) Дойч Тамаш у програмі радіо «Кошут» «Недільні новини».

За словами політика, на відміну від Західної та Південної Європи, де мешканці у зимові місяці можуть зіштовхнутися з проблемою відключення світла та енегроносіїв, Угорщину така доля не спіткає.

Європарламентарій звернув увагу, що в різних країнах Єворопи вже починають мешканців готовувати до того, що відключення світла може тривати від тижня до десяти днів: в Австрії за допомогою бігбордів інформують громадськість про можливі перебої, а в Німечинні надзвичайники відзняли фільм, в якому розповідається про те, як літнім людям пережити відключення електроенергії, що може тривати до кількох днів.

– Завдяки довстроковій угоді з Росією на транспортування газу спочатку строком на 10, а потім ще 5 років резерви енергоносіїв Угорщини достатні для запезбечення потреб як приватних осіб, так і господарської галузі, – наголосив він, додаючи, що угорці протягом пів століття вже звикли до того, що жителі Західної Європи мають вищі статки, та й життя більш безпечне у цих країнах, однак наразі ситуація змінилася і Угорщина стала безпечнішою державою для життя, адже завдяки запровадженню політики зниження тарифів на комунальні послуги Угорщина серед країн членів ЄС посідає перше місце за рейтингом найнижчих цін на природний газ та друге у списку найнижчих тарифів на електроенегрію. Своєю безпекою цін на енергоносії Угорщина зобов’язана обмеженням вільного ринку і тому факту, що у 2013-2014 роках комунальні платежі в країні стали дешевшими на 25 відсотків.

Представник партії «Фідес» у ЄП звернув увагу, що опозиція не підтримує засади політики зниження тарифів та вважає систему регуляції цін, яку застосовують у Західній Європі, кращою, не зважаючи на те, що в деяких країнах у зрівнянні з січнем ціни на газ та електроенергію зросли на 300 та 400 відсотків. У разі відміни політики, витрати на компослуги середньостатистичної родини зросли б на 380 тисяч форинтів, не кажучи вже про те, що опозиція підтримує наміри Брюселя ввести в дію податок на системи кондиціонування в транспортних засобах, а це означає, що кожна сім’я обідніє ще на 150 тисяч форинтів.

За матеріалом «Мадяр Немзет»

Фото: Костічак Сілард/МТІ

Post Author: UA KISZó