Профілактичними оглядами країна-сусідка хоче попередити розвиток тяжких патологічних станів серед закарпатського населення.
Лікарі-місіонери католицького «Карітасу» провели оцінку стану здоров’я жителів Закарпаття вже втретє, цього разу волонтери завітали до міста Виноградів, – інформує портал «Мадяр Немзет» із посиланням на допис католицького «Карітасу».
Згідно звіту благодійної організації, в першу чергу отримати консультацію угорських фахівців виявили бажання місцеві дошкільнята угорських ДНЗ та учні молодших класів шкіл з угорською мовою навчання, однак пункт огляду відвідали й діти та дорослі, котрі не володіють угорською мовою взагалі.
Цього разу команда лікарів-волонтерів провела стоматологічне, офтальмологічне та ортопедичне обстеження майже ста дітей, а також перевірку рівня цукру в крові, артеріального тиску та ЕКГ для більш ніж вісімдесяти дорослих. Понад п’ятдесят дітей отримали ортопедичні устілки проти плоскостопості або окуляри.
Як відомо, восени 2017 року волонтери-лікарі католицького «Карітасу» вирішили провести профілактичний медичний огляд на Закарпатті, мотивуючи своє започаткування тим, що профілактична робота з населенням та медичні огляди можуть знизити частоту госпіталізацій та навіть уникнути проведення серйозних втручань серед дітей. Проте команда лікарів, бабачи, що ситуація в сфері охорони здоров’я досить плачевна, у 2018 році розширили коло цільової групи і почали консультувати дорослих, вагітних жінок та матерів з маленькими дітьми, а також проводити скринінг онкологічних захворювань у жінок.
Провідний лікар місії Ласло Войцек наголосив, що у порівняні з населеними пунктами Угорщини, ситуація у сфері охорони здоров’я найгірша на Закарпатті, можна сказати, що її практично немає.
За його словами, в регіоні не існує патронажної служби, не проводиться робота з жінками при надії, обов’язковий скринінг жінок на виявлення онкологічних захворювань, у школах немає лікарів, відмічається брак кадрів серед дитячих стоматологів та дерматологів. Більше того, в більшості випадків не проводиться обов’язкове дослідження на виявлення дисплазії тазостегнового суглоба у тримісячному віці, не говорячи вже про те, що в деяких закладах охорони здоров’я немає навіть елементарного діагностичного обладнення, таких, як наприклад, апарат УЗД. Однак професор запевнив, що лікарі-волотери і надалі надаватимуть медичну допомогу усім, хто її потребуватиме, незалежно від національної приналежності.
Нагадаємо, що станом на кінець липня 2021 року лікарі провела понад 3300 офтальмологічних, стоматологічних та ортопедичних оглядів для дошкільнят та школярів, понад 2300 ЕКГ, аналізів крові на цукор та артеріальний тиск для дорослих, а також понад 600 гінекологічних оглядів на виявлення онкологічних захворювання серед жінок. За результатами проведений обстежень благодійний фонд роздав дітям понад 800 пар окулярів та 1 000 устілок-ортезів.
Крім того, за сприяння лікарів медичної місії та місцевих представників «Карітас» понад 110 дітей та дорослих пройшли обстеження та лікування, а також були зроблені операції у мукачівській обласній дитячій лікарні та в закладах охорони здоров’я Угорщини.
Фото: Фейсбук-сторінка Католицького «Карітасу»