В Ужгороді обговорили закупівлю електроавтобусів та зарядних станцій для них

В історико-культурному центрі «Совине гніздо» представники команди Egis провели напередодні семінар-воркшоп, на якому обговорили питання щодо графіку проведення закупівель електроавтобусів та зарядних станцій у рамках проєкту «Міський громадський транспорт України II», який реалізується за підтримки Міністерства інфраструктури України та кредитні кошти Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), проблеми й можливості міської мобільності Ужгорода, підготовку плану сталої міської мобільності, стратегії міського громадського транспорту тощо. Про це інформує Ужгородська міська рада.

Заступник міського голови Василь Пинзеник наголосив, що для влади міста одним із пріоритетних напрямів роботи є збільшення кількості муніципального транспорту та забезпечення комфортних перевезень у громадському транспорті. Додав, що за попередніми розрахунками, щоб забезпечити якісним транспортом усі міські маршрути, Ужгороду потрібно хоча б 75 сучасних автобусів, подібних до «Електронів».

Начальник відділу транспорту Петро Бобик зазначив, що стратегією розвитку міста Ужгорода, яка затверджена на сесії міської ради, визначено необхідність закупівлі електроавтобусів. У докарантинний період пасажиропотік у місті становив близько 63 тисячі осіб за добу. Петро Іванович висловив сподівання, що закупівля 16 електробусів сприятиме збільшенню пасажиропотоку в місті до 80 тисяч пасажирів щодня. Наразі розробляється техніко-економічне обґрунтування проєкту, готується тендерна документація.

Для закупівлі електробусів потрібно також пройти процедуру погодження проєкту Міністерством фінансів України. Як уже зазначалося, місто готове розглянути пропозиції всіх виробників, які братимуть участь у закупівлі. Тендерні процедури відбуватимуться за європейською системою за підтримки Європейського інвестиційного банку. Докладніше про це розповів Бернард Семерія – керівник проєкту «Міський громадський транспорт в Україні II», представник програми Egis (Франція).

Фахівець зі створення плану сталої міської мобільності Ігор Могила окреслив підходи, рекомендації, європейський та український досвід, у презентації окреслив типові проблеми міської мобільності, способи ефективного використання вуличного простору, аспекти сталого розвитку. Експерт проєкту «Міський громадський транспорт в Україні II», представник програми Egis (Іспанія) Віктор Банілла розповів про роль на локальному та національному рівнях Стратегії міського громадського транспорту. У воркшопі взяли участь і директор комунального підприємства «Ужгородський муніципальний транспорт» Віталій Готра, працівники відділу транспорту міської ради, а також учасники зі Львова.

Post Author: UA KISZó