Питанню вакцинування закарпатців приділили сьогодні під час чергового засідання сесії Закарпатської обласної ради дуже багато часу: керівники департаментів доповідали про ситуацію із вакцинальною кампанією, а депутати задавали гострі питання. Так і з’ясувалося, що наразі в області кількість щеплених медиків становить заледве 57 %, у той час як освітян, приміром, понад 66 %. Як вийшло так, що освітяни більш свідомі в цьому питанні ніж ті, хто безпосередньо пов’язаний із роботою щодо охорони здоров’я?
Керівник департаменту охорони здоровя Закарпатської ОДА Анатолій Пшеничний поінформував присутніх на сесії депутатів про епідемічну ситуацію із захворюваністю на коронавірусну інфекцію. За його словами, показники захворюваності по області такі: наразі найгірша ситуація в новоствореній Ужгородській територіальній громаді, на Мукачівщині та Берегівщині критичні показники захворюваності.
«Тим не менше, показник захворюваності на Закарпатті нижчий на 19 %, ніж по Україні, але по смертності маємо негативні тенденції», – уточнив Пшеничний.
Госпітальна база для хворих: 940 ліжок загалом готові на Закарпатті для прийому хворих на коронавірусну інфекцію, всі забезпечені киснем (27 % централізовано).
Вакцинація на Закарпатті. Наразі за цим показником і вся Україна, і наша область, відповідно, «шкультигає», за показниками ми наразі на рівні африканських країн.
Наразі на рівні області працюють 217 пунктів щеплень, 52 мобільні бригади.
На сьогодні 162 тисячі мешканців Закарпаття отримали одну дозу, 105 тисяч отримали обидві дози (трохи більше 8 % закарпатців щеплені повністю). Найпоширеніші, до речі, такі вакцини: «Астра Зенека», далі йдуть «Файзер» та «Модерна».
Також, за словами Пшеничного, на Закарпатті 18 тисяч медичних працівників на Закарпатті, з них усього 57 % вакциновано.
Депутати цікавилися в керівника департаменту, чи є чіткий план дій щодо покращення відсотку вакцинації? Адже є в організованих колективах фіксується протидія цьому питанню. «А серед непрацюючих і загалом майже 90 % не вакциновані. Як вирішити цю проблему?» – спитала депутатка Олексик.
За словами Анатолія Пшеничного, керівники департаменту зустрічаються з керівниками громад з питання вакцинації. «На жаль, усе залежить від керівника. Є територіальні громади, де спрацювали «на відмінно» навіть з непрацюючими громадянами. А є такі керівники, які навіть маючи вплив на громаду, будучи авторитетними, нічого не роблять у цьому напрямі.
Як зазначив під час сесії голова Закарпатської обласної державної адміністрації Анатолій Полосков, найпоказовішою у цьому плані наразі є ситуація в Мукачівській територіальній громаді.
«У межах Мукачівської громади не захворіла на ковід за останні місяці жодна вакцинована людина! Це унікальний показник, який на сьогодні найкрасномовніше переконує в необхідності вакцинації! Недарма кажуть, що ковід – це пандемія невакцинованих!» – зазначив Полосков.
Мар’яна Марусинець, директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА, повідомила, що 26 945 освітян вакциновано, що становить 66,5 %.
«332 заклади досягли 80 % вакцинованості. Потрібно ще вакцинувати 9602 працівників. Але загалом ми можемо констатувати, що освітній процес в області не зірвано», – прокоментувала Марусинець.
Загалом депутати наголошували на тім, що потрібно якось всю цю ситуацію врегульовувати, ось тільки як – питання складне, допоки не схвалені відповідні нормативні документи щодо обов’язкової вакцинації.
Надія Петрів
Ми в Youtube, Телеграм, Інстаграм