Про потребу в терміновій розбудові пунктів пропуску на кордонах Уукраїни та Європи в межах Закарпаття заявив перший заступник голови Закарпатської ОДА Мирослав Білецький. Він, зокрема, звернувся до урядових посадовців з проханням максимально сприяти в рамках своїх можливостей цьому питанню.
“Сьогодні (16.09) мав унікальну можливість взяти участь у роботі виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до Європейського Союзу і сказати вголос про ті речі, які є надважливими для Закарпаття, для транскордонного співробітництва, для розвитку прикордонної інфраструктури.
Історично так склалося, що Закарпаття знаходиться в серці Європи, тому для нас європейський вектор зовнішньої політики держави є надзвичайно важливим. Це точка на мапі, яка б мала стати логістичними, інвестиційними та туристичними воротами України в ЄС, а отже регіоном активних ділових контактів та надходжень до бюджету.
На сьогодні ми спостерігаємо велике скупчення автомобілів, особливо вантажних, у пунктах пропуску. Найбільше навантаження на роботу пунктів перетину припадає у сезон відпусток. У цей період час очікування може вимірюватись навіть не у годинах.
На Закарпатті назріла гостра необхідність розбудовувати прикордонну інфраструктуру, будувати нові пункти пропуску. Пріоритетними є 5 об’єктів: автомобільні КПП «Дийда – Берегдароц» та «Велика Паладь – Нодьгодош» на українсько-угорському кордоні, «Біла Церква – Сігету Мармацієй» на українсько-румунському кордоні, «Соломоново – Чієрна» на українсько-словацькому кордоні, а також пішохідно-велосипедний КПП «Лубня – Волосате» на українсько-польському кордоні в межах Закарпаття. Вважаю, що пріоритетним також повинен стати пункт перетину «Яблунівка» на українсько-румунському кордоні, адже він матиме неабиякий туристичний потенціал, дасть можливість відкрити для європейців наші унікальні бальнеологічні курорти.
Маючи можливість особисто виступити перед членами Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до Європейського Союзу, звернувся із проханням взяти під особистий контроль питання внесення змін до діючих міждержавних угод щодо 4 майбутніх пунктів пропуску.
Зі свого боку обласна державна адміністрація спільно із територіальними громадами працює над оформленням детальних планів територій і передачею земельних ділянок Закарпатській митниці. Одна угода, що стосується автомобільного КПП «Дийда – Берегдароц» – діюча, інші потребують змін.
Розбудова прикордонної інфраструктури у межах Закарпаття – питання напрочуд актуальне, а потреба у нових пунктах перетину щороку тільки зростатиме. Тому для нас на цьому етапі дуже важлива підтримка центральних органів влади, профільного міністерства, аби посприяти якнайшвидшому оформленню нових угод. З ними ми станемо ще на крок ближчими до появи нових пунктів пропуску на кордонах України у межах Закарпатської області із чотирма європейськими державами”.