Угорське селище Богач належить до виноробного регіону Підгір’я Бюкка (Bükkalja) та славиться своїми виноградниками, винними підвалами і, звісно, власне винами. Міжнародний фестиваль вина Bükkvinfest тут проводять з 1992-го року.
Це яскрава подія для туристів та якісне спілкування фахівців – виноробів і сомельє. Цьогоріч свято тривало з 19 до 22 червня та включало низку заходів: дегустацій, майстер-класів, зустрічей, концертів, а також, звісно, Міжнародний конкурс вина.
Компанія Шато Чизай, котрій не чужі й угорські традиції виноробства, адже з сусідами об’єднують спільна історія та близькі теруари, не оминула яскраву подію сезону. Закарпатська виноробня представляла Україну серед шістьох інших держав – учасниць фестивалю.
Загалом на конкурс у рамках Bükkvinfest XXVII учасники подали понад 230 зразків вина. І тим паче вартий уваги результат провідної української виноробні – 10 медалей та престижна відзнака за Найкраще іноземне вино фестивалю!
Серед 10 дипломів за найкращі вина 6 – це «золото». Так, найвищими балами міжнародне журі фахових сомельє оцінило витриманий Піно Нуар, Фурмінт, Кюве, Рислінг, Кагор і Розе Піно Нуар! До слова, саме це Розе дегустатори конкурсу Wine&Spirits Awards Ukraine у 2018-му році визнали найкращим в Україні.
Цінне «срібло» здобули такі 4 позиції із яскравої лінійки вин Шато Чизай: «Троянда Карпат», витримане Мерло, біле сухе вино сорту Трамінер та Черсегі.
Знаково, що серед відзначених медалями Bükkvinfest XXVII є вина сортів, традиційних саме для виноробних регіонів Угорщини, зокрема, й Підгір’я Бюкка (Bükkalja): Фурмінт, Черсегі, Піно Нуар. Значить, ці творіння виноробні володіють найвищим ґатунком і найкращими якостями, притаманними винам цих сортів.
Як зазначив засновник виноробні Шато Чизай Геннадій Гутман, це саме ті нагороди, якими можна пишатися:
«Вітаю всю команду Шато Чизай, це спільна перемога! А окремо вдячний за таку якісну працю виноградарям Шато Чизай, яких очолює Атілла Тот, та виноробам компанії на чолі з Золтаном Удваргелі. Пляшка вина починається на винограднику, й дуже важливо правильно працювати з лозою і врожаєм для якісного результату. Але і праця у виноробному цеху – це мистецтво. Й коли професіоналізм та любов до справи поєднуються на всіх ланках роботи, ми маємо успіх. Як, наприклад, оце чергове визнання наших, закарпатських, українських вин закордоном!».
Більше інформації: https://chizay.com/news/