Вперше в Україні: у двох закарпатських школах відкрили класи віртуальної реальності

Відтепер учні двох закарпатських шкіл першими в Україні зможуть побачити піраміди Єгипту, підводний світ Атлантики, структуру організму людини на клітковому рівні і безліч інших цікавих речей, не встаючи з-за власної парти. Це стало можливим завдяки транскордонному проєкту «VirtualLab».

21 липня 2021 р. у двох пілотних школах (Солотвинський ліцей-інтернат з румунською мовою навчання ім. М. Емінеску та Нижньоапшанський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів) відбулася пресконференція, під час якої цим навчальним закладам передали 40 пар окулярів віртуальної реальності. Вони залишаться у школах, аби вчителі різних предметів могли використовувати обладнання під час навчання. Це зробить шкільні уроки значно цікавішими, а процес навчання відповідатиме запитам сучасних дітей.

Нагадаємо, що раніше для цих двох закладів освіти в межах проєкту закупили все необхідне сучасне комп’ютерне обладнання (комп’ютери, монітори, аксесуари, камери, мультимедійні дошки, проєктори, БФП тощо), в одній із шкіл зробили ремонт комп’ютерного класу, що в комплексі з VR окулярами дає можливість навчальному процесу відповідати найсучаснішим стандартам шкільної освіти.

Паралельно з пресконференцією відбувався тренінг для вчителів з користування окулярами, тому всі присутні мали змогу з перших вуст почути відгуки про обладнання, що вперше в Україні застосовується для введення в шкільну програму на постійній основі, та особисто спробувати, як працюють VR окуляри.

На заході були присутні менеджери проєкту з України та Румунії, директори пілотних шкіл, представники регіональної влади обох країн, журналісти.

Запис онлайн-трансляції конференції можна подивитися тут: https://bit.ly/3xQHNtv, https://bit.ly/3BBDlBg

_____________________

Проєкт 2soft/1.1/137 «Віртуальна реальність єднає Карпати: інтерактивні шкільні лабораторії» реалізується в межах Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020. Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.

Загальний бюджет проєкту: 332 580,50 євро (10 856 471 грн)

Post Author: UA KISZó