Олексій Петров: «Закарпаття купує електроенергію за найвищою ціною в Україні. Який інвестор до нас прийде?»

Через те, що Закарпаття споживає електроенергію від Бурштинської ТЕС, тільки за минулий рік мешканці, підприємства та установи краю переплатили близько 400 млн грн. Ціни в острові БуОС вищі за ті, які встановлені в обєднаній енергосистемі України, саме тому закарпатці платять за свтіло більше порівняно з іншими споживачами України. Таку інформацію озвучив сьогодні під час українсько-словацького енергетичного форуму «Інтеграція українських та європейських енергетичних ринків» голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров.

Розмова про це відбулася в рамках панельної дискусії «Енергетика як драйвер економічного розвитку регіону».

 «Є відповідний енергопотенціал у нашої області: це гідроенергетика, яка на повний обсяг не задіяна, сонячна енергетика, яка достатньо динамічно розвивається (Закарпаття має найбільшу кількість сонячних днів на всій території країни). Водночас є проблема: ми потерпаємо від несумлінних генераторів електроенергії. Зокрема, ПАТ «ДТЕК Західенерго», яке має Бурштинську електростанцію. Вона генерує 90% електроенергії, та постачає її на Закарпаття, а також частково на Івано-Франківську та Львівську області. Це і є складова Бурштинського енергетичного острову (БуОС). БуОС — умовна територія, на якій розташовані електричні мережі Бурштинської теплової електростанції. Особливість і водночас незрозумілість полягає у тому, що ця територіяє відокремленою і не має зв’язку з енергосистемою України (ОЕС України)», – відзначив Петров.

За його словами, в результаті цього Закарпаття вимушене переплачувати.    

«Ось наведу такі цифри: за 2020-й рік середньозважена ціна РДН (Ринок на добу наперед) в ОЕС України становила 1341 грн за 1 мегават-годину, а в БУОС – 1617 грн за 1мВт/год. У підсумку, всі споживачі Закарпаття (промисловість, бюджетні установи, інші споживачі)  у 2020 році переплатили за електроенергію 391 млн грн. Тільки уявіть – майже 400 мільйонів! А це – наш дорожній фонд на рік, ми ж переплачуємо такі гроші на користь однієї структури. Ми зверталися з цього приводу до керівництва держави, до президента, просив їх звернути увагу на те, що ми дотаційна область, і ми мусимо купувати найдорожче електроенергію, і який інвестор у підсумку до нас прийде? АМКУ розбирався щодо монопольного становища, були штрафні станції. Але на сьогодні ця справа затягнута в київських судах.

Така ж ситуація, за словами голови облради, по газу: за транспортування блакитного палива Закарпаття теж платить дорожче, і це величезне навантаження на обласний бюджет.

Я прошу створити якийсь механізм на рівні РНБО чи інших структур, яким змусити монополіста, який генерує електроенергію, вирівняти ціни. Треба вплинути на нього і створити нормальні конкурентні умови, бо одним із заявлених напрямів діяльності влади є демонополізація. Ось покажіть, де монополізація на Закарпатті?»

Приєднуйтеся: Ua.kiszo.net відтепер у Youtube, ТелеграмІнстаграм

 

KISZóNews

Post Author: UA KISZó