Ситуація у сфері поводження із твердими побутовими відходами на Закарпатті вкрай складна. Про це пишуть медіа, говорять люди, а сусідні країни щоразу б’ють на сполох при найменших дощах – очікують чергового сплаву українського сміття в Європу. На жаль, попри всі плани, владі не вдається справитися з ситуацією. Про це свідчать, зокрема, й результати виконання «Програми поводження з твердими побутовими відходами у Закарпатській області на 2016-2020 роки», звіт про результати якої затверджували днями депутати Закарпатської обласної ради під час чергового засідання.
Так, за даними програми, на території області обліковано 139 місць видалення твердих побутових відходів, із яких 123 діючих загальною площею 124,93 га.
«Із діючих 40 або понад третину сміттєзвалищ – перевантажені, 50 – не відповідають нормам екобезпеки. Рекультивації потребують 59 місць видалення відходів», – зазначено в документі.
Згідно з документом, потреба у нових сміттєзвалища на початок 2021 року становить шість одиниць площею
35 га. Тільки уявіть, скільки це для малоземельного Закарпаття, причому ці три десятки гектарів не вирішать проблему кардинально. А тільки відтермінують її.
«За звітний період ліквідовано 7671 несанкціонованих сміттєзвалищ загальним об’ємом 2 911 819,0 м3. Загальна кількість накопичених відходів на місцях видалення відходів за весь період експлуатації становить 13,113 млн. м3 або 3,908 млн. тон», – зазначено в звіті.
Однозначно ситуація вже зайшла в глухий кут і її треба вирішувати не сьогоднішнім, а вчорашнім днем. Інакше нашим дітям не залишиться клаптика чистої землі…
Приєднуйтеся: Ua.kiszo.net відтепер у Youtube, Телеграм, Інстаграм