В Ужгородському національному університеті відкрили кабінет українсько-польської дружби

14 червня в УжНУ, у рамках Міжнародного форуму міжрегіонального та міжмуніципального транскордонного співробітництва «Україна у Карпатському Єврорегіоні», на факультеті міжнародних економічних відносин відкрили кабінет українсько-польської дружби.

Його обладнання профінансували благодійники – польський меценат, голова правління ТОВ “Брокельман” Вітек Ржещук та голова Середнянської ТГ Руслан Чорнак. Відтепер у міжнародників охайний і просторий кабінет, обладнаний за сучасними стандартами для комфортного навчання. Тут, на стендах презентовано інформацію про динаміку українсько-польських економічних взаємозв’язків, історію Польщі, форми правління та політичного устрою цієї країни тощо. У приміщенні перед кабінетом встановлено стелаж із польською літературою, де студенти можуть підібрати для себе потрібне видання для удосконалення своїх знань із польської мови, літератури тощо.

Як зазначає декан факультету Микола Палінчак, у вузі є багато науковців, які вивчають Польщу в політологічному, історичному, культурологічному, філологічному плані, тому виникла потреба відкрити кабінет українсько-польської дружби. На факультеті уже 4 роки викладається польська мова, та понад 40 студентів вивчає її. Привітати майбутніх дипломатів із приємною подією завітали: голова Закарпатської облради Олексій Петров, проректор УжНУ Мирослава Лендьел, Консул Республіки Польща у Львові Томаш Коваль та ін.

Очільник облради привітав викладачів і студентів-міжнародників із відкриттям сучасної аудиторії, де у комфорних умовах вони зможуть навчатися, комунікувати, формувати цікаві дискусії.

«Для Закарпаття питання щодо комунікації, співіснування та транскордонного співробітництва – є парадигмою життя. Бо географічно межуємо із чотирма країнами ЄС і, не зважаючи на те, що невеликий кордон за протяжністю із Польщею – 32,6 кілометра, але наші стосунки, дружба, сподіваюся, будуть і надалі зміцнюватися, зокрема й завдяки представництву зовнішньоекономічного відомства Польщі. Нині ми маємо 15 проєктів міжнародної співпраці на суму 6,7 млн євро. Серед проєктів – у рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна» щодо будівництва фтізіатерапевтичного відділення у с Нижня Апша, що на Тячівщині. Також Закарпатська обласна рада виступила партнером у підготовці проєктної заявки спільно з Підкарпатським воєводством щодо забезпечення ефективного державного управління навколишнім середовищем, включаючи узгодження внутрішніх правил зі стандартами ЄС. Наразі очкуємо рішення Міністерства закордонних справ Республіки Польща. Співаюся, що такий дуже важливий для Закарпаття проєкт, буде реалізовано», – наголосив Олексій Геннадійович.

Голова облради висловив сподівання, «що після пом’якшення карантинних обмежень будуть відновлені святкування Днів добросусідства, організовані з Підкарпатським воєводством на кордоні поблизу населених пунктів Лубня – Волосате, а також вдасться запустити тут пункт пропуску через державний кордон».

На заході меценатам було вручено відзнаки ДВНЗ «Ужгородський національний університет» та Асамблеї громадських рад Закарпаття. Співпраця між партнерськими регіонами і надалі поглиблюється. Цьому сприяє також і відкриття на базі облмуздрамтеатру Центру польської культури.

Пресслужба облради

Post Author: UA KISZó