Закарпатець Валентин Фречка запустив сайт, на якому вже можна придбати папір, вироблений із листя

Про відкриття сайту Валентин Фречка написав на своїй офіційній сторінці в мережі Фейсбук, і зокрема повідомив про те, що з 25 травня запускається сайт, на якому вже можна буде придбати продукцію, вироблену з листя. Про цей унікальний проєкт видання не тільки України чи Закарпаття, а й Європи писали неодноразово, і ось нарешті всі ми можемо взяти той славнозвісний папір до рук.
Проте Валентин Фречка просить підтримки в “розкрутці” продукції, тож долучайтеся, репостіть статтю, поширюйте інформацію про нашого геніального закарпатського науковця.
Подаємо допис Валентина, опублікований кілька днів тому: “Сьогодні скринька в gmail перевалила за 66000 листів. Усі вони мають різний зміст: комусь цікаво дізнатися більше про діяльність проєкту, франчайзинг, особливості продукції, хтось виражає вдячність, але найбільше – це запитів про можливість придбання такої продукції як паперові вироби з опалого листя.
Отримати такі цінні листи надзвичайно важливо для команди RE-leaf PAPER, адже це символ того, що людям це по-перше, цікаво, по-друге, потрібно. Це і слугує для нас основним мотиватором, щоб шукати різні способи виробництва продукції в промислових масштабах.
Так в чому справа і чому все так довго?
Діяльність RE-leaf побудована на повному циклі виробництва паперу: від отримання волокна до формування паперового полотна. Українська паперова галузь працює лише на імпортованому волокні та на макулатурі, тобто первинне волокно не виготовляє ніхто. Тому нам, як молодому стартапу доводилося самостійно створювати пілотне обладнання, на якому, наближено до промислових умов, можна було б виготовляти волокно. Тут нам дуже допоміг Житомирський картонний комбінат, завдяки своїм інженерам-технологам, які допомогли створити систему переробки опалого листя у волокно. На це знадобилося добрих 2 роки.
«Целюлозно-паперова індустрія – друга по складності після космічного кораблебудування» – так якось висловився один професор з КПІ й не можна з цим не погодитися. Перш аніж волокно перетворити у папір, воно повинне пройти ряд підготовчих етапів: подрібнення, розволокнення, очищення, калібрування, тощо. Для того, щоб мати змогу зробити це в еквіваленті тонн, нам знадобилося 1,5 року проведення тестів на пілотній паперовій машині, з роботою на якій нам дуже допоміг ЦПК. Після того, як ми отримали перші результати на цій машині стало зрозуміло все про волокно з опалого листя – воно абсолютно виправдовується як матеріал для виробництва паперу, але має ще кращі властивості у поєднанні із переробленими волокнами. Для цих тестів знадобилося ще 6 місяців.
Пошук потужностей, які б ми могли осягнути для запуску першого тоннажу паперу. Більшість паперових підприємств України заточені під сотні тисяч тонн продукції на рік, в добовій потужності для нас це було забагато, адже спроможність системи отримання волокна не відповідає потребам одиничного завантаження у велику паперову машину. Тут в дію вступило випадкове знайомство із Andriy Fesun, який є власником паперової фабрики в Моквині, Рівненської області. Після мого візиту до них, у грудні 2020-го року, було прийнято рішення спробувати на потужностях цієї фабрики виготовити першу партію паперу, яка б задовольнила і перші потреби та вимоги до міцності паперу. Андрій радо погодився допомогти, і 3-го травня 2021-го року було випущено першу якісну, комерційну партію паперу.
Таким чином ми пройшли 3 роки для того, щоб вибудувати для себе схему виробництва, яка б була життєздатною, прибутковою та перспективною. Наразі уся Україна працює для того, щоб міське листя, яке ми до речі маємо можливість переробляти 360 днів у році, трансформувати у паперові вироби.
Якби не Андрій Варцаба, то я б і до тепер вагався, тестувати ринок чи лишитися в площині тестів, тому зараз ми разом готові оголосити, що з 🎉25.05.2021 активується наш сайт re-leaf-paper.com, де запит та потреба кожного буде задоволено.
Поки що, ми виходимо на ринок із:
📜Папір форматної порізки.
🗞Рулонний папір.
👜Паперові сумки з ручками та без.
Ми сподіваємося на вашу підтримку у тестуванні та на фідбеки, які допоможуть нам покращити себе, сервіс та продукт”.
Журналісти видання відкрили сайт – він справді працює і пропонує низку товарів. Тож підтримаємо разом Валентина!

Post Author: UA KISZó