Проект рішення обласної ради “Про Програму створення страхового фонду документації Закарпатської області на 2021 – 2025 роки” був схвалений сьогодні під час сесії Закарпатської обласної ради. Що робитимуть в рамках програми, які саме паперові документи і з якою метою планують мікрофільмувати, зацікавилися журналісти видання kiszo.news і проаналізували документ.
Отже, як зазначено в проєкті рішення, він розроблений відповідно до статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Закону України „Про страховий фонд документації України”, постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2002 року № 320 „Про затвердження Положення про порядок формування, ведення та використання обласного (регіонального) страхового фонду документації”, розпорядження обласної державної адміністрації від 02.09.2020 № 515 „Про заходи щодо формування Програми створення страхового фонду документації Закарпатської області на 2021 – 2025 роки”. Тобто, схвалення нинішнього рішення передбачене чинними законодавчими документами Украни, отже, що найголовніше, є чітко регламентоване і є вимогою державного рівня.
Для чого здійснюватимуть мікрофільування документації?
Як повідомив у пояснювальній записці до проекту рішення директор Державного архіву Закарпатської області Михайло Місюк, створення страхового фонду документації (далі – СФД) передбачає підготовку та постачання документації для виготовлення мікрофільмів у Південно-західному регіональному центрі СФД, в обсязі потрібному та достатньому для відбудови об’єктів і споруд та проведення на них аварійно-рятувальних робіт.
Тож схвалений проект рішення передбачає забезпечити:
- створення обласного СФД на об’єкти будівництва (будівлі установ) для проведення відбудовчих робіт під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та відбудовчих робіт на об’єктах життєзабезпечення у разі втрати або неможливості отримання документації на них;
- створення обласного СФД на нерухомі об’єкти культурної спадщини для проведення відбудовчих робіт (реставрація, ремонт) на об’єктах, зруйнованих в умовах особливого періоду та надзвичайних ситуацій, а також унаслідок природного старіння конструкцій.
“Реалізація програми дозволить, у разі необхідності, своєчасно забезпечити органи влади, органи місцевого самоврядування та служби з ліквідації наслідків аварій та катастроф документами обласного СФД, необхідними для проведення відбудовчих робіт на об’єктах систем життєзабезпечення населення, на потенційно небезпечних об’єктах, об’єктах культурної спадщини, розташованих на території області”, – повідомив Місюк.
Виконання заходів Програми здійснюватиметься наступними засобами:
- проведення мікрофільмування оригіналу документації об’єктів систем життєзабезпечення населення, об’єктів культурної спадщини;
- забезпечення довгострокового зберігання носіїв інформації (мікрофільмів) в архівній базі України та їх оперативний пошук.
Реалізація заходів Програми здійснюється за рахунок коштів обласного бюджету та власних коштів установ, але є уточнення, подаємо витяг із документу: “Вартість надання послуг з виготовлення документів страхового фонду документації на 2021 – 2025 роки складає: 1377,3 тис. грн; у тому числі кошти обласного бюджету 240,8 тис. грн; власні кошти постачальників документів 1136,5 тис. гривень. У результаті реалізації Програми буде виготовлено 62046 аркушів формату А4 обласного (регіонального) СФД”.
Програма реалізуватиметься в один етап і діятиме протягом 2021 – 2025 років.