Проблема засміченості Тиси – глобальна, і вирішити її тільки одній державі практично нереально. До цього процесу мала б долучитися і громадськість, і влада, і європейські інституції. Бо Тиса – це одна з найважливіших і найбільших водних артерій Європи, і рятувати її треба спільно. Саме тому їй присвячують стільки уваги. Один із останніх фільмів на цю тему “Во ім’я Тиси” вже набув широкого розголосу. Наразі його переклали на 9 мов, в тому числі українську, тож і глядачі Закарпаття можуть доучитися до перегляду і – задуматися!
Ljasuk Dimitry – автор відео – так написав про фільм:
“Проблема відходів від Закарпаття до Чорного моря… Я вирушив на Закарпаття, щоб зрозуміти, чому потрапляє так багато сміття у ріку Тиса а також знайти рішення-як протидіяти цьому. Я Дмитро Ляшук, наполовину угорець, на половину українець, кінорежисер, активіст. Так як я виріс на березі ріки Тиса, вважаю її моєю справжньою батьківщиною. На мій погляд на сьогоднішній день відносини між природою та людьми сильно охолонули, тому знімати кіно розпочав саме для того, щоб зблизити їх”.
Відео можна переглянути за посиланням
Про автора
Ляшук Димитрій (12 серпня 1978 р., Ленінград (сьогодні Санкт-Петербург), СРСР ) незалежний кінорежисер, еко-активіст, менеджер з реклами. Митець, відомий своїми короткометражними фільмами, екологічною діяльністю є новим у кіноіндустрії. Димитрій вважає себе режисером-початківцем. Його стиль і бачення відрізняється від звичних, поєднуючи влог та документальний стиль зі стилем класичних фільмів про природу та художніх фільмів. Професійне життя/місія Фотографія та кінофільм приваблювали Димитрія із самого дитинства. В десять років він вивчав основні правила фотографування, також самотужки займався проявкою фотоплівок. Визначну роль у юності відіграла любов до живопису, малювання і музики. На початку своїх двадцятих років вчився на дизайнера автомобілів, проживав у Лос Анджелесі. Повернувшись в Угорщину влаштувався у сфері реклами і завдяти заснованій рекламній агенції в 2004 році Димитрій досі захоплюється цією справою.
У 2015 р. його обрали зразком юних угорських підприємців. Його творча діяльність проявилася у кінорежисерстві. Его творческая деятельность проявилась в кино режиссерстве. Кінематографічна кар’єра Димитрія розпочалася у 2018 році, здобувши популярність своїм першим фільмом про цінність озера Тиса. Під час зйомок він зіткнувся з проблемою забруднення довкілля, річки та з проблемою сміття, тому вирішив, що своїми фільмами та двома руками намагається протидіяти екологічному колапсу. На його погляд на сьогоднішній день відносини між природою та людьми сильно охолонули, тому знімати кіно розпочав саме для того, щоб зблизити їх.
Гасло Димитрія звучить таким чином: «, Зауважте, виявіть і збережіть» Тримаючи глядача за руки веде на місце подій, і дає можливість пережити з ним моменти. Димитрій сам знімає свої фільми, виконує роботу оператора, пише тексти а також монтажує. Не вчився на кінорежисера. Свої фільми Димитрій публікує на своїй сторінці у Youtube та Facebook, але значну частину його фільмів можна побачити на телевізійних каналах. Походження Народився 1978 року у Ленінграді (сьогодні Санкт-Петербург). Його мати-угорка, батько-українець познайомилися під час навчання в університеті. З одногорічного віку проживає в Угорщині, спочатку мешкав у м. Татабаня, Пілішверешвар, згодом в Корцогі, Кішуйсаллаші, Тисафюреді і в Тисаорвені. Протягом одного року проживав в Лос Анджелесі, з 2001 року постійно проживає в Угорщині. Вважає себе угорцем, але при цьому гордиться і своїм українським походженням. Серед предків у Димитрія є росіяни, русини, поляки, автстрівці.
Літо в дитинстві він проводив у своїх бабусі та дідуся-українців в маленькому селі Мізоч. Його любов до Тиси і природи проявилася у віці 4 років, коли батько регулярно водив його на озеро Тиса рибалити і навчив поважати живу природу. На його погляд в його дитинстві єдиним стійким переконанням була Тиса, саме тому вважає озеро Тиса своєю справжньою домівкою.