У Неветленфолу стало на одну спортивну споруду більше

Минулої неділі, напевно, і Господь присів на один із пагорбів Климової гори, щоб подарувати мешканцям населеного пункту хорошу погоду й чудовий настрій. Всі ці атрибути були потрібні для святкової події – відкриття в селі спортивного комплексу з ігровим майданчиком та футбольним полем зі штучним покриттям.

На торжество прийшли не лише господарі, а й жителі навколишніх сіл, гості з Угорщини та Румунії. Після 11 років різної тяганини, тут нарешті здали в експлуатацію цей чудовий комплекс.

На урочистій церемонії були присутні також народний депутат України, голова КМКС Ласло Брензович, представники дипломатичних установ Угорщини в Ужгороді та Берегові, делегації сіл-побратимів.

Першим вітав присутніх мер Неветленфолу Йожеф Оросі, потім слово взяв перший заступник голови Закарпатської обласної ради Йосип Борто. Посадовець насамперед щиро подякував депутату Карлу Резешу за докладені зусилля щодо введення в дію об’єкту. Мовець наголосив, що після 99 років анексії земель Угорщини країнами Антанти в нинішній період економічної кризи, масового виїзду на заробітки за кордон тисяч закарпатців, у селі все ж є потреба в сучасному ігровому майданчику та футбольному
полі.

Консул Угорщини в Берегові Ґабор Шаркаді як футболіст-аматор звернув увагу на те, що саме спорт згуртовує дітей і дорослих. А член Угорського парламенту від партії ФІДЕС, колишній гравець команди “Кийтлов” Іштван Балог навіть погодився поганяти м’яча разом із малюками та підлітками. Представниця Східно-Європейської місії Йогана Боднар, яка підтримувала реалізацію проекту, дякувала мешканцям за добровільні громадські роботи на об’єкті.

Після вітань і подяк учасники дійства піднялися на Климову гору, де вже тривав фестиваль черешні.

Ми поцікавилися у Карла Резеша, як вдалося реалізувати проект, досягти фінансування з обласного бюджету, адже в черзі стояли чимало інших охочих.

  • Запорукою успішного втілення задуму стала насмперед одностайність громади, – наголдосив депутат. – Лише згуртованістю можна досягти наміченого. Щоб саме Неветленфолу отримало фінансування будівництва спорткомплексу, потрібно було спочатку постаратися сільській раді і закласти основу майбутього ігрового майданчику та футбольного поля. Слід відмітити, що Йосип Оросі та його команда успішно справилися із завданням. Треба було, щоб мої ужгородські колеги переконалися: тут не чекають смаженого голуба, а самі все роблять для подальшого розвитку. Однак найважливішим фактором стала одностайність депутатів – членів угорської фракції в обласній раді. Бо бюджет краю дозволяв спорудження лише трьох таких комплексів у регіоні, а охочих залучити собі інвестування було чимало. Депутати КМКС-УМДС довели, що ці дві політичні сили є такими, з якими слід рахуватися. На мою думку, саме ця згуртованість відіграла вирішальну роль у справі й продемонструвала, що ми здатні на більше, ніж “пробити” будівництво подібного об’єкту, й гідно представляти інтереси наших виборців.

– – Що далі, які нові перспективні завдання стоять перед вами?

  • – Не секрет, що двомовна школа села нині знаходиться в катастрофічному стані. Ігровий майданчик та штучне футбольне поле потрібні були в першу чергу тому, що у спортивному залі навчального закладу неможливо проводити будь-які спортивні заходи – приміщення аварійне й життєво небезпечне. Отже наступним проектом буде віднайдення фінансових джерел для реконструкції й оновлення школи. Покищо справа знаходиться у стадії планування, але, гадаю, якщо застосуємо вже перевірений метод одностайності, успіх не забариться.

Post Author: UA KISZó