«Закарпаття на межі колапсу медичної системи», – керівник департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Анатолій Пшеничний

Зараз, під час пленарного засідання Закарпатської обласної ради, на прохання депутатів виступив керівник департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Анатолій Пшеничний. За його словами, маємо по області найгіршу ситуацію за весь час пандемії COVID-19.По виявленню коронавірусу, за словами Пшеничного, «… мали по області три піки виявлення недуги: 1 – червень минулого року, 2 – жовтень-листопад, і ми думали, що вже не може бути гірше, але сьогодні-вчора маємо максимальні показники. Сьогодні бачимо рекордні виявлені 654 випадки. Минулого тижня ми фіксували 46 летальний випадків, а тепер за три дні маємо тижневу летальність».

«Галузь медична на межі коми – не проблема розмістити пацієнтів чи зробити наметове містечко, проблема – кадри, бо багато медиків хворіють, і так само вмирають. А ще у нас бракує обладнання і під’єднання до кисню», – сказав Пшеничний.

За словами директора департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Анатолія Пшеничного, коли в грудні «палала» центральна Україна, у нас було по 27-28 % заповнення ліжкового фонду, то “зараз ми маємо такий щоденний приріст, що важко з ним справлятися”.

До 8 лютого загалом по всій області було 1885 ліжок у 17 закладах охорони здоров’я для лікування пацієнтів, хворих на COVID-19. За останні два тижні по області збільшили ліжковий фонд на 300 ліжок в цих закладах, але вони за день-півтора заповнилися.

«Ми маємо по області 75 % заповненості ковідних ліжок. Це вже паралізує роботу медичної системи. Якщо захворіє один медик, то це означає, що нема кому надавати допомогу вже значній кількості пацієнтів», – прокоментував керівник департаменту.

Реанімаційні відділення по окремих закладах заповнені на 100 %. Відсоток людей, які потребують інтенсивної терапії, суттєво зріс.

«Лікування не є настільки ефективним, як було досі. Терміни перебування на ліжковому фонді теж зросли: якщо влітку було в середньому 7-10 днів, то тепер 14. Більше пацієнтів потребує кисневої підтримки, більше, на жаль, помирає, більше пацієнтів не можуть отримати повноцінну допомогу в палатах інтенсивної терапії, бо їх немає», – сказав Пшеничний.

Щодо забезпечення киснем: у грудні на 1885 ліжок ми мали мету організувтаи 80 % забезпеченості киснем, і ми її майже виконали.Наразі по області збільшили кількість ліжок до 300, але під’єднати їх до кисню не втсигаємо організувати. Це  і матеріально складно.

Post Author: UA KISZó