Найстаріший дуб України, чорноголовська лагуна, дерев’яні церкви та багато іншого – у новому проєкті ГО “Щасливі діти”

В Ужгороді відбулася перша робоча зустріч членів команди нового проєкту громадської організації “Щасливі діти”. Наразі йдеться про логічне продовження та масштабування проєкту «Пізнай Ужгород», в рамках якого було видано набір з 10 листівок та маршрутів, розміщених у вільному доступі. Новий проєкт пропонує пізнавати історичні, архітектурні, культурні та гастрономічні родзинки Ужанської долини (йдеться про території, які до формування ОТГ були Ужгородським, Великоберезнянським та Перечинським районами).

“Попередній проєкт, з яким ми пізнавали Ужгород, показав, що такого типу культурно-туристичні продукти дуже потрібні аудиторії. Контент цікавий як для внутрішніх, так і зовнішнх туристів. Тому не виникало сумнівів, що його треба масштабувати. Так виникла ідея створити “Пізнай Ужанську долину”, — пояснила авторка проєкту Людмила Сюзева.

Проєкт підтриманий Українським культурним фондом. Передбачає розробку 10 тематичних маршрутів. Однак, тепер це будуть не тільки пішохідні, але й вело- та автомаршрути. Як і попереднього разу, аудіогід-путівник буде створено українською та англійською мовами. Обидві версії будуть завантажені на платформу міжнародного мобільного додатку izi.travel і будуть доступні для безкоштовного користування.

У підсумку буде створено сувенірний набір листівок із зазначенням пам’яток культурної, архітектурної, природної спадщини Ужанщини. Крім того, маршрути включатимуть бізнес-локації: автентичні заклади харчування, зелені садиби, приватні музеї, фермерські господарства.

“Ужанська долина у багатьох асоціюється з дерев’яними храмами, тому що вона буквально усіяна ними, а також пішохідними гірськими маршрутами. Але нам є що відкривати і чим дивувати навіть найвибагливішого туриста. Маємо найстаріший дуб України, чорноголовську лагуну, — власне, багато чого, адже Ужанська долина має дуже великий потенціал. Це стосується не тільки історії, культури чи архітектури. Наприклад, гастрономічна частина є дуже важливою складовою будь-якого туризму. А тому ми обов’язково у кожен маршрут “вплітатимемо” точки, де можна смачно та неординарно поїсти”, — прокоментувала екскурсоводка Аліса Смирна.

Найстаріший дуб України, чорноголовська лагуна, дерев’яні церкви та багато іншого – у новому проєкті ГО “Щасливі діти”

“Пізнай Ужанську долину” є важливим з точки зору формування нових партнерств і створення спільних продуктів. Про свою підтримку засвідчили керівники Закарпатської обласної державної адміністрації. Основним партнером проєкту виступила ГО «Асоціація фахівців туристичного супроводу Закарпаття». Наразі шестеро екскурсоводів, які розроблятимуть маршрути, є членами Асоціації. Її очільник, Олександр Шершун, також розроблятиме авторський маршрут в рамках даного проєкту. На його думку, Ужанщина — одна з найдоступніших, найживописніших і найкращих локацій для розвитку туризму не тільки на території Закарпаття, але й цілої України. Великою перевагою є те, що місцеві екскурсоводи здатні не просто транслювати завчену інформацію, а подавати її нетривіально та креативно.

“Впродовж кількох наступних років ми будемо розгрібати наслідки пандемії. Особливо постраждає туристична сфера. Уже бачимо, що буде популярний індивідуальний туризм і туризм малих груп. А тому добре, що цей проєкт допоможе планувати свої самостійні подорожі, забезпечити туристам можливість соціально ізольованих досліджень маршрутів”, — додав він.

Наразі команда працює над розробкою маршрутів та їх концепцією. У свою чергу творча команда на чолі з режисером Богданом Козачуком планує зйомки проморолика про туристичні можливості Ужанської долини, який зніматимуть впродовж усього часу реалізації проєкту.

Пресслужба ГО “Щасливі діти”

Post Author: UA KISZó