Нещодавно з’явився перший тираж першого номеру карпатського дитячого журналу “Чарівний ліхтарик”. Він для читання, писання, малювання, англійської, ігор, перегляду відео, слухання музики – насичений інтерактивом. Його редакторка – мукачівка Жанна Хома, дитяча письменниця, авторка книги “Маленькі історії Дарчика та Міккі”, вчителька. Вона розповідає Varosh про перший номер, ідею та зміст, про ентузіазм і плани друкованого видання у час тотальної діджіталізації.
На Закарпатті не було власної дитячої періодики, так і виник задум створити щось своє.
«Я вже два роки пишу казки, друкуюся всюди по Україні – і у Львові, і в Харкові, Чернівцях і в Києві – там є багато різних журналів, періодики, а в нас, на Закарпатті, на жаль, не було. Тому виникла така ідея журналу “Чарівний ліхтарик».
Головні герої видання – з книги Жанни “Маленькі історії Дарчика та Міккі”.
«Я вирішила перенести в журнал казкових Дарусика та Міккі, оскільки дітки їх уже полюбили. Дизайн загалом взятий з моєї книги “Маленькі історії Дарчика та Міккі”, яка вже стала мультиком».
“Чарівний ліхтарик” має 28 сторінок, постійні і нерегулярні рубрики.
Рубрики:
- “Комікс” – комікси про Дарусика та Міккі;
- “Ідейка” – це зазвичай 10 креативних ідей місяця;
- “Майстер-клас” – детальна розповідь про певну з десяти креативних ідей місяця;
- “Народна творчість” – тут публікуються народні пісні, вірші, казки, які відповідатимуть тематиці певного випуску. Їх можна буде прослухати через QR-код;
- “Пограймо” – всілякі ігри, які постійно змінюватимуться;
- “Розумні цифри” – це математична сторінка для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку;
- “Англійська з казковим Дарусиком” – де можна буде вчити слова;
- “На бабусиній кухні” – з рецептами;
“Наші читачі” – діти можуть надсилати свої фото для опублікування в журналі; - “Казка”, “Казковий лабіринт”, “Настільна гра”, “Гра у слова”, “Саморобка”, “Віршик напам’ять”.
У грудні з’явиться рубрика “Дідусева майстерня”.
Журнал додатково має 20 стікерів, з якими малеча може бавитися, гортаючи сторінки.
«Чарівний ліхтарик – інтерактивний, оскільки можна читати, писати, вивчати напам’ять, слухати пісні, гратися з наліпками, можна робити все».
Нещодавно вийшов перший номер, 500 примірників. Періодичність – раз на місяць. Коштує 45 гривень, його наразі можна придбати в Мукачеві та Ужгороді. У Мукачеві – в книгарні “Всесвіт”, ТЦ “Щодня”, дитячому просторі “Чіґабіґа”, у мережі магазинів “Школяр”. В Ужгороді – в “Чарівному ліхтарику”.
Протягом листопада з’явиться змога оформити підписку через Укрпошту. Засновники проєкту сподіваються, що через Укрпошту журнал пошириться всією Україною і стане всеукраїнським. Наразі можна зробити передплату через сторінку у фейсбуці, тисніть сюди.
«Наразі просимо людей повірити в нас, підтримати наше видання і передплатити його на пів року. Я, як вчителька, прошу вчителів у школах прорекламувати наш журнал. Адже він не тільки для діток і батьків, учителі теж можуть з ним працювати під час уроків, виховних годин».
Водночас Жанна своїм проєктом намагається підтримати закарпатських авторів, які не мають де друкуватися. Для автора – це щастя, коли його текст з’являється у друкованому журналі.
«Це класний старт для закарпатських авторів, запрошую їх до співпраці. Наразі не обіцяємо великих гонорарів. Але в нас гарний дизайн, ілюстрації до творів, як мінімум, журналами віддячимо».
Жанна з Владиславою наразі працюють на ентузіазмі. Друк в Ужгороді фінансує мукачівське ТОВ “Алліта”.
Евеліна Гурницька, Varosh