Як пояснює Вікторія Тимчик, щоб встановити всі обставини інфікування, хворого має оглянути та опитати епідеміолог. І за реузльтатами того, що розповість хворий, можуть робити висновки, де міг інфікуватися хворий.
“Наразі розуміємо, що за 14 днів людина буває і в громадському транспорті, і в магазинах, пересувається по місту. Тож достеменно встановити обставини інфікувань складно. Зараз найбільший приріст захворюваності серед пенсіонерів, осіб молодого віку, які відвідують робочі колективи – тобто це часто інфікування від колег і проїзд у громадському транспорті. Це стосується і людей, які живуть у прилеглому населеному пункті, а працюють у місті. Проїзд у громадському транспорті суттєво підвищує ризик інфікування.
Бачимо також, що нерідко відвідування весіль, днів народжень, свят із влаштуванням дозвілля має наслідок інфікування коронавірусом. Це місця, де є велика кількість осіб, із якими ви не часто перетинаєтеся”, – каже Вікторія Тимчик. .
Зі слів епідеміологині, багато осіб не одразу звертаються до лікаря і з симптомами ГРВІ та температурою продовжують пересуватися у громадському транспорті та відвідувати роботу. Ситуація зараз дуже складна, бо на додачу до коронавірусу маємо сезон ГРВІ та грипу.
“Тому переконливо прошу: у разі проявів симптомів ГРВІ одразу звертатися до лікаря і мінімізувати контакти. А працедавців прошу йти назустріч працівникам і давати можливість працювати дистанційно”, – додала пані Вікторія.