“Погіршення епідситуації в області дало зразу віддзеркалення на завантаженість ліжок хворих на ковід. Майже тиждень ми фіксуємо завантаження ліжок близько 50, а то й більше, відсотків”, – каже Ольга Чемет.
Як розповіла чиновниця, на позачерговому засіданні ТЕБ та НС прийняли одноголосне рішення розширити ліжковий фонд уже. Бо навантаження на ліжка є індикатором щодо епідемічного зонування. Якщо протягом 5 днів ліжка завантажені на 50%, то територія переходить до «помаранчевої» епідемічної зони. А завантаженість у 70% – це «червона» зона.
“Ліжковий фонд ми розширюємо у кожній лікарні, законтрактованій за ковід-пакетом і, відповідно, будемо мати близько 1450-1500 ліжок під лікування хворих на ковід”, – уточнила Ольга Чемет.
Також Ольга Чемет наголосила: “Пів року ми майже щодня просимо населення дотримуватися елементарних карантинних вимог.: носіння маски, дотримання соціальної дистанції та часте миття рук і використання антисептика Елементарні заходи безпеки є значно дешевші, ніж фінансові затрати при лікуванні ковіду. У фінансовому еквіваленті лікування одного середньостатистичного хворого обходиться порядка 20 тисяч гривень, може бути і значно дорожче, якщо хворий потребує кисневого супроводу або штучної вентиляції легень“.