У консульстві Угорщини в Берегові відкрили виставку картин знаного митця Андрія Чебикіна

У виставковому залі консульства Угорщини в Берегові відкрилась персональна експозиція Метра українського живопису, президента Академії мистецтв України, ректора Національної академії образотворчого митецтва і архітектури Андрія Чебикіна.

Роботи Майстра зберігаються в Національному художньому музеї України (Київ), всесвітньовідомій Третьяковській галереї (Москва), інших подібних закладах та приватних колекціях всієї планети.

Тепер з неповторною творчістю класика мають змогу ознайомитись і закарпатці, насамперед берегівчани.

“Виставка такого рівня, напевно, вперше демонструється в регіоні, – наголосив у вітальному слові Генеральний консул Угорщини в Берегові Матяш Сіладі. – Створені Майстром графічні полотна вражають глибиною думки і виразністю художньої форми, елегантною розкутістю виконання.”

Андрія Володимировича пов’язувала давня дружба з мукачівським живописцем Золтаном Мічкою. У співавторстві двох митців вийшов у світ підручник для художніх вищих закладів “Техніка офорту”, яким до нині користуються у всьому світі. Посібник перекладений також на угорську мову.

Андрій Чебикін брав участь у численних пленерах в Угорщині, черпав мотиви із тамтешніх народних звичаїв та традицій.

Останнє десятиліття Андрій Чебикін все частіше буває на Закарпатті.

“Сім років тому придбав тут собі оселю і майже кожного сезону приїжджаю сюди з сім’єю відпочивати, – каже Голосу Карпат митець. – Природа у вашому краї просто чудова, а ще гарніші люди, що тут проживають. Все це надихає мене до нових творчих знахідок, спілкування із закарпатцями дарує нові мотиви, образи тощо”.

Художник-графік часто буває і в Китаї, що теж привнесло до його творчості певні колорити. Андрій Чебикін уміло й винахідливо поєднує метфоричну мову символів та знаків із пластичними якостями фактури графічних матеріалів – паперу, картону і т.ін.
Про це говорив на відкритті виставки в Берегові викладач Закарпатської академії мистцтв Аттіла Коприва.

“Досягти такої довершеності в роботах можна лише з відкритою душею,”- акцентував промовець.

Тепло вітав Метра перший заступник голови Закарпатської ОДА Олег Коцюба.

“Мистецтво справді не знає меж, – зазначив посадовець. – Твори Андрія Чебрикіна ексклюзивні й інклюзивні. Ексклюзивні тому, що митець бачить те, чого не помічають інші, а інклюзивні, бо відкривають можливість серцем відчути відображене на картинах.”

Жанровість робіт митця дійсно вражає. Космічні офорти, монотипи українських традицій, монументальні гобелени, акварелі, пейзажні замальовки, автопортрети. Широко відомий Метр і як ілюстратор творів класиків української літератури – Івана Франка, Грабовського, Івана Драча, інших. Останнім часом художник успішно застосовує у творчості сучасні технології – цифрову графіку, комп’ютерні елементи тощо.

“Для мене сьогодні особливо хвилюючий день, – поділився Андрій Володимирович. – Адже виставка відкривається напередодні Дня архітектора, праці яких тісно переплітаються з живописом. А наступної неділі відзначаємо День художника. Приємно, що багато моїх друзів прийшли сьогодні розділити з нами радість цієї події. Закарпаття – це мистецький край з високою культурою, творчими традиціями, обдарованими людьми”.

На відкритті експозиці були присутні й знані берегівські живописці, зокрема Анатолій Сакалош. Попросили його поділитись враженнями від побаченого. Ось що почули:

“Полотна Майстра справді вражають – відчувається рука професіонала. Споглядання його доробків приносить справжню насолоду. Використані образи й мотиви неповторні, техніка відтворення надзвичайно самобутня й оригінальна. Творчість Майстра надихає, спонукує віднайти і в собі приховані можливості”.

По завершенні урочистої частини Метр залюбки роздавав автографи, підписував на згадку виготовлені спеціально до цієї події буклети, спілкувався з аудиторією. Приємності задушевній атмосфері додавали музичні композиції у виконанні на саксофоні викладача Берегівської школи мистецтв Аттіли Певсе.

Post Author: UA KISZó