Сміття, у якому тоне Закарпаття, особливо добре помітне після дощів, коли все знесене водою осідає на берегах річок. Однак і без дощів сміття вистачає. Тож БУРівці вирішили провести толоку: влаштували не лише прибирання, але й поспілкувалися про сортування сміття.
“Доєднатися до нашої “БУР толоки” міг кожен – усе спілкування учасників відбувалося онлайн. Починали ми традиційно із ранкової руханки. Після цього кожен обирав для себе локацію, яка потребує прибирання, і звітувався про виконану роботу, – розповідає комунікаторка БУР Закарпаття Ангеліна Чирибан. – Ми думали, що до прибирання долучаться лише закарпатці, проте волонтери активно включалися у Львові та навіть у Словаччині”.
Оскільки БУР закликає не тільки прибирати, але й відпочивати та навчатися, у рамках акції відбулася онлайн-лекція про сортування сміття спільно із станцією заготівлі вторсировини “Проектна, 3”.
“В умовах карантину такий формат не тільки дозволяє тримати зв’язок із потенційними волонтерами, а й дає змогу залучати нових. Тому карантин для нас не перешкода, а тільки поле для креативу”, – каже волонтерка.
Загалом до акції долучилося майже 20 волонтерів. А отже майже 20 локацій стали чистішими.
Будуємо Україну Разом (БУР) – це волонтерська програма, яка через спільну працю об’єднує активну молодь, виховує в ній соціальну відповідальність та розвиває локальні громади у різних куточках України. Діяльність програми почалася з м. Краматорськ, де в 2014 ми відновили 25 квартир, що були зруйновані під обстрілами. З того часу, ми провели 59 таборів, в яких взяло участь 2709 волонтерів. Разом з ними БУР допоміг відремонтувати домівки понад 200 сім’ям та створили 25 молодіжних платформ по всій Україні.
Основною місією БУР є створення мережі свідомих, активних, відповідальних українців, які розуміють, що зміни можливі, якщо ти сам береш в них участь.
Детальна інформація про акції БУРчик, БУР толока та іншу діяльність осередку БУР Закарпаття у телеграм-каналі за посиланням: t.me/burzakarpatya