Неподалік реформатської церкви знаходиться найцікавіша будівля Мочоли, і водночас найпроблемніша. Це дивна споруда, великий одноповерховий будинок, одна половина якого заселена, а друга перебуває в напівзруйнованому стані. Причому руйнується якраз парадна частина будинку.
Колись, наприкінці 19-го століття, ця садиба належала єврейському лікареві Розенфельду. В радянський час приміщення використовувалось для господарських потреб науково-дослідницького аграрного інституту, що базувався у Великій Бакті і мав наукові підрозділи та дослідницькі поля в навколишніх селах. В колишній лікарській садибі в Мочолі аграрні науковці влаштували інкубатор. Згодом частину будинку віддали під житло двом родинам працівників інституту.
Друга ж, з парадним входом, залишилась без господаря. Відтак, нежила частина руйнується вже багато років поспіль. Що з нею робити, влада села не знає. Ремонт стоїть великих грошей, сільрада його не потягне. Родини, що живуть в будинку, також не в змозі ані викупити другу частину, ані тим більше зробити там капремонт. Ще кілька років, і цікава будівля буде наполовину втрачена, а без неї не матиме архітектурної цінності й вціліла частина…
Можливо, садибу ще можна врятувати – якщо докласти до цього зусиль, знайти закордонного донора, аби влаштувати тут заклад, потрібний селянам – наприклад, Будинок села.
Цікавою пам’яткою нашої історії, хай і неофіційною (як і переважна більшість садиб, стародавніх шкіл, шинків тощо, що вистояли всупереч бурхливим часам) є будівля Мочолівської сільради, яка розмістилася в старовинній, кінця 19-го століття, будинку сільської управи – так би мовити, перейшла у спадщину від однієї влади до іншої.
В селі діють дві церкви. Вище згадана реформатська була побудована в 1843 році, реставрувалась в 1984-му, її верхівку увінчує гарний півник.
Римо-католицька церква побудована в 1927 році.
В селі збереглася й старовинна будівля школи (зведена в 1892 році), нині в ній знаходиться дитячий садок.
Олег Супруненко
За матеріялами довідника «Архітектурні, історичні та природні цінності Берегівщини» для Beregovo.Today