За оцінками експертів, через пандемію коронавірусу до України повернулося кількасот тисяч заробітчан і студентів.
Більшість з них боялися, що Україна закриє кордон не тільки для іноземців, але і для власних громадян.
Пройшло два місяці і багато хто з них намагаються повернутись на роботу та навчання. Це попри те, що карантин ще досі не скасовано.
Не зважаючи на вимоги обов’язкової самоізоляції, щодня велика кількість закарпатців перетинає кордони Угорщини. Варто пам’ятати, якщо ви плануєте поїхати до Угорщини більше ніж на один день – готуйтесь провести в ізоляції 14 днів.
Своїм досвідом про життя на самоізоляції поділилася дівчина із Закарпаття Генріетта Балог. Їй необхідно було поїхати в Дебрецен, щоб здати екзамени в університеті.
Генріетта розповідає, що карантин розпочався одразу після того, як на кордоні вона підписала погодження на обсервацію. Їдучи з пункту А (контрольного пункту на угорському кордоні) до пункту В (місце, де людина може проживати в період обсервації) пересідати чи виходити з автомобіля, яким вона їхала, заборонялося. Винятком були лише фізіологічні потреби.
Самоізолювадась дівчина в квартирі, де окрім неї більше нікого немає. Протягом двох тижнів їй заборонено приймати відвідувачів.
У тому випадку, коли можливості знаходитися в будинку чи квартирі на самоті немає, іншим жителям квартири теж доведеться самоізолюватися. А тим, кому немає де ізолюватися самостійно, уряд Угорщини надає місце в державних лікарнях.
Тут одразу повстає питання: «Звідки іншим знати, що та чи інша квартира знаходиться на карантині?». Генріетта розповіла, що все дуже просто – кожен хто має пройти обсервацію отримує спеціальну червону наліпку на двері, яка інформує решту людей про те, що «вхід заборонено!»
Також одразу ж по прибуттю в Угорщину, потрібно скачати програму для стеження – Házi Karantén Rendszer (https://www.appannie.com/ru/apps/google-play/app/com.hkr/). Цей додаток дозволяє правоохоронним органам контролювати місцеперебування.