«І я, і діти були в захваті від нашої співпраці, – розповідає вчителька англійської мови Лазівської школи Наталія Маджара, – адже не завжди є можливість поспілкуватись розмовною мовою. Це цікавий досвід, хоча дехто і не вірив, що нам в село дадуть волонтера».
У педагогів та Маргарет було багато спільних планів, зокрема, влаштувати літній мовний табір, куди запросити й інших волонтерів Корпусу Миру. Але у березні, у зв’язку з пандемією Ковіду-19, усіх добровольців, які працювали в Україні, евакуювали на батьківщину.
«Коли Маргарет дізналась, що їй доведеться поїхати, дуже сумувала», – каже пані Наталія. – Але ми і зараз підтримуємо зв’язки – раз на тиждень разом проводимо онлайн-урок, а також по вівторках – розмовний клуб англійської. Дітям подобається, мені теж».
Онлайн-заняття проводять за допомогою програми Zoom. До уроків долучаються, в основному, більш сильні учні 8-10 класів, які під час карантину займаються додатково.
«Минулого разу Марго нам показувала своє містечко, розповідала про всі установи, які там є. На цьому тижні грали в «Мафію». А ще Маргарет віртуально познайомила нас зі своєю подругою, яка майже незряча, та її собакою-поводирем, – ділиться вчителька. – Така форма роботи покращує спілкування учнів. У них зникає страх перед говорінням. Адже зараз підхід до вивчення мови змінився – в першу чергу, важливе не стільки читання та письмо без помарок, а говоріння – так, як говорить уся Європа».
Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua