Зростання цін на Адріатиці, коливання курсу форинту та більш усвідомлене планування сприяють тому, що угорські мандрівники все частіше обирають озеро Балатон та інші напрямки всередині країни замість закордонних узбереж, повідомляє Világgazdaság
Звички угорських відпочивальників істотно змінилися за останні роки: сьогодні важливі не тільки ціни, але і місцеві програми, гастрономічні враження і цілорічна доступність. За словами Тамаша Фекете, президента Асоціації туризму Балатона, озеро Балатон вже не тільки літній напрямок: все більше людей відвідують його навесні, восени і навіть взимку. Крім зростання цін на узбережжі Адріатичного моря, багатьох відлякує середземноморська спека, в той час як «угорське море» пропонує краще співвідношення ціни і якості та різноманітні розваги.
Дані Szallas.hu підтверджують цю тенденцію:
третина бронювань житла всередині країни на літо 2025 року припадає на регіон Балатон, причому найпопулярнішим типом розміщення є апартаменти.
У той же час можна помітити, що гості бронюють на більш короткі періоди, як правило, на дві ночі, і більшість бронювань становлять менше 170 000 HUF (близько 426 EUR). Шіофок (південний берег озера Балатон) лідирує з майже в два з половиною рази більшою кількістю бронювань, ніж Будапешт, який посідає друге місце.
Хорватське узбережжя залишається популярним напрямком, особливо район затоки Кварнер і острів Вір, де угорські гості в основному орендують апартаменти, часто на тижневу відпустку. У той же час, на високий сезон все ще залишається дивно багато вільних місць: наприклад, в Опатії в середині липня доступно понад 400 апартаментів і готелів, і хоча розкішні вілли коштують мільйони, дешевші варіанти доступні приблизно за 190 000–200 000 форинтів (близько 476–501 євро).
Згідно зі статтею, коливання курсу форинту по відношенню до євро також становлять ризик, тому багато людей вибирають внутрішні напрямки або розглядають альтернативні закордонні напрямки, такі як Австрія, Словаччина, Словенія або Трансільванія.
Однак найбільшою перевагою озера Балатон залишається те, що воно пропонує цілорічний відпочинок, на відміну від хорватського узбережжя, яке в основному привабливе для угорських туристів в літні місяці.
Минулий рік був рекордним для озера Балатон, з 3,2 млн відвідувачів, і в цьому році очікується ще один пік — не обов’язково через хорватські ціни, а через сприятливу погоду і постійно поліпшується сервіс.