Уряд Угорщини надасть фермерам безкоштовну воду для зрошення, покривши витрати на водопостачання у розмірі близько 10 мільярдів форинтів (25 мільйонів євро), — заявив у неділю міністр сільського господарства Іштван Надь.
Виступаючи в ефірі Kossuth Rádió, міністр підкреслив, що наслідки зміни клімату слід пом’якшувати всіма можливими способами, і всі наявні ресурси повинні бути задіяні для забезпечення надходження води в сільську місцевість. Уся Європа бореться з посухою: до річки Тиса надходить на 60% менше води, а до Дунаю — на 40% менше, — пояснив він. Універсального рішення проблеми нестачі води не існує, всюди слід розробляти індивідуальні рішення, — додав міністр.
У регіонах, що страждають від нестачі води, необхідно терміново знайти найкращі рішення у співпраці з фермерами та фахівцями з водного господарства, — наголосив він. Водночас він заспокоїв: Угорщина наразі не втрачає більше води, ніж отримує.
Він зазначив, що, згідно з прогнозами, цього року літо буде найспекотнішим у Європі, тому уряд створив спеціальну групу з боротьби з посухою як запобіжний захід і перерозподілив ресурси, щоб забезпечити повторне наповнення всіх каналів, які колись утримували воду.
Заповнення каналів триває повним ходом, і хоча наразі складно оцінити перспективи цього року, ярі зернові розвиваються добре з гарним середнім урожаєм, соняшник тримається, хоча кукурудза вже постраждала. Дощі вкрай необхідні, але холодний фронт прибув якраз вчасно в другій половині тижня, а опади можливі й наприкінці наступного тижня. Він наголосив, що
через нестачу води в сільському господарстві уряд бере на себе витрати на воду у розмірі 10 мільярдів форинтів. Крім того, виділено ще 4,7 мільярда форинтів (11,8 млн євро) на ремонт шлюзів, заслінок і насосів.
Площа зрошуваних земель подвоїлася за останні три роки і наразі становить 150 000 гектарів, — пояснив міністр. Фермери отримали 176 мільярдів форинтів (440 млн євро) на оновлення інфраструктури, і наразі для них відкрито тендер на 65 мільярдів форинтів (162,6 млн євро). Фермерські громади вже зрошують 104 000 гектарів.
Міністр Надь також зазначив, що:
Кошти, виділені на інвестиції, дозволили перетворити тимчасові водосховища на постійні та завершити поглиблення 259 кілометрів каналів.
Наразі Угорщина здатна зберігати три мільярди кубометрів води, що в півтора рази перевищує об’єм озера Балатон.