Coop у Сегеді, на площі Святого Іштвана, тепер пропонує традиційне обслуговування вдень та повністю автоматизоване безпілотне обслуговування поза звичайними робочими годинами. Таким чином, у південноугорському місті відкрився перший гібридний розумний магазин у країні.
Янош Келемен, президент і генеральний директор Coop Szeged Zrt., нагадав на церемонії відкриття у четвер, що вони почали планувати реконструкцію магазину, який працює вже десятиліттями, шукаючи економічно ефективне рішення для продовження робочих годин магазину.
150 квадратних метрів торгової площі в магазині забезпечать покупців 4000 товарів.
Перевагою системи, розробленої спільно з партнером компанії Laurel, є те, що на відміну від інших технологій, клієнти можуть вибирати з повного асортименту товарів після закінчення звичайних робочих годин, а не лише з невеликого вибору, сказав генеральний директор.
У безпілотному режимі магазином можна користуватися за допомогою телефонного додатку. Після реєстрації клієнти можуть використовувати QR-код, щоб відкрити вхід до магазину, а потім увійти до торгової зони, яка контролюється системою камер відеоспостереження. Як і в традиційних магазинах, вони можуть вибрати товари, які хочуть придбати, а потім використовувати QR-код для початку оформлення замовлення. На касах самообслуговування вони можуть розплатитися кредитною карткою, а потім відкрити двері магазину, знову відсканувавши код. Генеральний директор додав, що вони також можуть запропонувати можливість оплати готівкою, якщо цього вимагає законодавство пізніше.
Келемен наголосив, що система безпеки з камерою не використовує рішення для розпізнавання облич, а лише виявляє підозрілі жести. Крім того, клієнти можуть отримати негайну допомогу від служби диспетчерської служби одним дотиком.
Покупки та операції підтримуються ІТ-рішеннями. Ваги розпізнають тип фруктів та овочів, що завантажуються, а автоматизовані рішення пришвидшують процес замовлення.
«Також було розроблено логістичну систему, щоб клієнти завжди могли знайти свіжі хлібобулочні вироби вночі», – сказав генеральний директор.
Келемен пояснив, що якщо рішення буде добре сприйняте клієнтами, вони хотіли б запровадити його в більшій кількості своїх магазинів.
«Крім того, є деякі населені пункти, де через меншу чисельність населення довший час роботи, що забезпечується такою гібридною системою, може запропонувати можливість більш сталого функціонування магазину, – пояснив він.
Іштван Бессенєї, власник Laurel, постачальника ІТ-рішень для своїх роздрібних партнерів, сказав, що система для управління автоматизованим магазином розроблялася протягом двох років. Система масштабована для більших магазинів і може бути встановлена в двох-восьми взаємопов’язаних контейнерах, що надзвичайно швидко забезпечує створення магазину, зазначив він.