Що за тренд? Чому наші підлітки залазять на поїзди і чим це небезпечно

Цьогоріч значно побільшало випадків, коли дітей вражає струмом на дахах поїздів. Вже є і фатальні наслідки, пише видання Mukachevo.net  

Останній такий випадок був зафіксований у Хмельницькому 11 травня. Рятувальники були змушені знімати з даху електровоза 14-річного хлопця, який отримав численні опіки через ураження струмом.

Журналіст Mukachevo.net вирішив дослідити, звідки наші діти взяли собі за тренд забиратися на дахи поїздів.

У цього є назва
Як не дивно, але випадки катання на дахах потягів з’явилися ще у ХІХ столітті. Звичайно ж, це не було зумовлено трендом. Бідні мандрівники, мігранти та солдати знаходили для себе безкоштовний спосіб пересуватися залізницею, ховаючись саме на дахах.

 

До цього часу вони робили це між вагонами, але суворі кондуктори та провідники їх легко знаходили. Таке явище згодом було названо «трейнсерфінгом».

Звичайно ж, ураженим струмом у ХІХ столітті на даху поїзда шансів не було, адже електровозів тоді не існувало. Але часто такі от «пасажири» просто падали, отримуючи різні травми, а то й зі смертельними наслідками.

У 80-х роках минулого століття «трейнсерфінг» почав набирати популярності у Південній Африці. Але знову ж таки – не через тренд, а через бідність людей, які таким чином мандрували країною у пошуках роботи.

Еволюція в тренд
На початку 90-х років у Німеччині з’явилися перші екстремали, які розпочали займатися «трейнсерфінгом» у якості розваги. Ну, можливо це робилося ще й в інших країнах, але саме в Німеччині започаткували рух «S-Bahn-серфінг».

Серед головних завдань було забратися на дах поїзда, пробігтися ним, пострибати — але це все потрібно було зафільмувати та розповсюдити на VHS-касетах.

 

В інших країнах таке заняття почало набирати популярності на початку ХХІ століття.

Для чого це дітям?
Основна відповідь – популярність. Сучасний «бум» популярності «трейнсерфінгу» пов’язаний із соціальними мережами. Звичайно ж, хто як не вони зроблять підлітка впізнаваним та відомим хоча б у власному місті.

Крім цього, психологи та експерти звинувачують у цьому мобільну гру Subway Surfers, у якій головний герой бігає залізницею, стрибає по поїздах та збирає за це винагороди.

Також фахівці схиляються до того, що підлітки усвідомлюють небезпеку такого заняття, але це ще більше підбурює їх на такі кроки — через адреналін та бажання виділитися з натовпу.

Небезпека
Ураження струмом від простої розетки несе неабияку небезпеку для життя людини. А тут йдеться про кілька тисяч вольтів.

 

Звичайно ж, у першу чергу це серйозні травми, які можуть завершитися летально.

13 березня 2025 року від удару струмом електрички у Києві помер 12-річний підліток. Усі інші випадки цього року завершилися дуже серйозними опіками для дітей.

Роль батьків та суспільства
Експерти закликають батьків більше цікавитися повсякденним життям власних дітей. Питати про їхні вподобання та інтереси.

Не менш важливо говорити з дітьми про питання безпеки та пояснювати реальні ризики, пов’язані з подібними вчинками.

Скоріш за все, потрібно підсилювати заходи безпеки і на залізничних вокзалах.

Post Author: UA KISZó