Єва Габовда: «…найгарніший колір у світі – це той, який добре виглядає на тій, хто його носить»

Єва Габовда, доцентка та викладачка кафедри педагогіки, психології, вчителя, педагогіки дошкільного віку, управління навчальним закладом у Закарпатському угорському інституті ім. Ференца Ракоці ІІ, займається рукоділлям вже десятиліттями, і, як вона сама каже, це барвисте та справді приємне заняття є частиною її життя.

– Мене з дитинства захоплювали ремесла, чи то вишивка, шиття, в’язання гачком, бісероплетіння, глина, лозоплетіння, плетіння з паперу, орігамі тощо. Все це прийшло з моєю родиною, так би мовити, оскільки цим займалися моя бабуся, мама та тітки, а в моєму рідному селі Батьові ми також вивчали багато різних технік рукоділля на уроках технології в школі. Тоді, навіть після стількох років, я завжди щось робила, займалася рукоділлям, і мені дуже подобалося малювати. Одне призвело до іншого. Я купила книгу, а потім інтернет вибухнув, що також дало мені багато ідей, – розповіла Єва.

Створені прикраси просто чудові та вражаючі. Намиста та сережки переважно носять жінки, які одягаються повсякденно, але Єва також виготовляє повсякденні речі на замовлення.

– Чесно кажучи, я зазвичай не роблю прикраси на замовлення, у мене просто рідко є на це час. Я фактично вихователька дитячого садка, після закінчення кафедри етнографії II ступеня в Дебрецені.

Я почав працювати в Закарпатському угорському інституті ім. Ференца Ракоці ІІ, викладаючи техніку та художню творчість. Наразі, окрім своєї основної роботи, я викладаю народні ремесла, ткацтво та бісероплетіння на факультативних заняттях.

– Бренди Geva Handmade – це бренд неймовірної краси. Звідки прийшла ідея освоїти цю техніку?

– Як я вже згадувала, спочатку я робила прикраси лише з бісеру, потім знайшла в інтернеті візерунок, який на перший погляд виглядав як бісер, але насправді був пряжею. Я зацікавилася цією технікою, тому самоучкою вивчила фриволіте (мереживо-човник угорською). Я купила необхідні інструменти, пряжу, дослідила викрійки, а пізніше, спираючись на власні ідеї, дизайн та смаки, я виготовляла прикраси різних форм, візерунків та кольорів. Я переконана, що найгарніший колір у світі – це той, який добре виглядає на тому, хто його носить.

Коли хтось замовляє у мене прикраси, це справді приємно, бо це доводить, що людині подобається ця техніка, вона любить унікальні, особливі речі, і я із задоволенням їх виготовляю. Перевага цієї техніки (працюють лише два човни) полягає в тому, що її можна виконувати в поїзді, під час подорожі, на відміну, наприклад, від бісероплетіння, де іноді доводиться розкласти цілий стіл бісеру. Після виконання своїх завдань, якщо потрібно, я не лягаю спати ще дві години ввечері і займаюся цим, бо я дуже люблю творити. Я завжди кажу своїм учням, що рукоділля мене заряджає впевненістю та заспокоює, а мої думки набагато свіжіші під час рукоділля. Якщо в мене деякий час немає на це часу, я дуже сумую за цим, тому я завжди краду трохи часу для себе, щоб сісти та зайнятися якоюсь рукоділлям.

– Які ваші плани в цій галузі?

– Те, що я можу передати все це своїм учням, зокрема й зберігати традиції, вже є для мене плюсом. Крім того, я хотіла би колись показати свої роботи або на більших форумах, або на виставці. Якщо Бог дозволить, можливо, ці мої плани вдасться здійснити, а тим часом я спробую розвивати себе, щоб створювати ще прекрасніші та унікальніші роботи.

Чілла Гегедюш

Kárpáti Igaz Szó

Post Author: UA KISZó