Оголошено дату запуску угорського астронавта в космос

Угорський астронавт Тібор Капу буде запущений на борт Міжнародної космічної станції (МКС) 29 травня 2025 року, оголосила Оршоля Ференц, міністерський комісар з космічних досліджень, у відео, опублікованому у вівторок у Facebook, інформує MTI-Hungary Today

Оголошення було офіційно зроблено: екіпаж місії Axiom 4, включаючи угорця Тібора Капу, буде запущений на борт Міжнародної космічної станції 29 травня, повідомила Оршоля Ференц. Вона додала, що цей історичний момент знаменує собою завершення майже дворічного процесу відбору та навчання в Угорщині, а потім восьмимісячної підготовки до місії у Сполучених Штатах.

Ференц зазначила, що в рамках американської програми навчання Тібор Капу та його запасний астронавт Дьюла Череньї піднялися на вершину світу, виконавши найсуворіші вимоги NASA, Spacex та Axiom Space.

«Після завершення навчання Тібор Капу готовий до місії. Угорщина може ще раз довести свою наполегливість та відданість цій науковій програмі. Після багатьох десятиліть угорський прапор знову підніметься в космос», – сказала вона.

Axiom Space та Європейське космічне агентство (ESA) також оголосили на онлайн-прес-конференції у вівторок, що запуск ракети заплановано на 19:03 за центральноєвропейським часом у Космічному центрі Кеннеді у Флориді. Астронавтів Axiom Misson 4 (Ax-4) до МКС доставить ракета Falcon 9, виготовлена ​​компанією SpaceX Ілона Маска.

Окрім Капу, до складу екіпажу місії також входять командувачка з США Пеггі Вітсон, польський спеціаліст місії Славош Узнанський-Вішневський та індійський пілот Шубаншу Шукла.

На брифінгу Балаж Надь, директор з досліджень та розробок HUNOR (космічної програми «Угорщина на орбіту»), заявив, що

Капу проведе близько 25 експериментів, розроблених угорськими університетами, дослідницькими інститутами та приватними компаніями.

Загалом під час місії буде проведено близько 60 наукових експериментів з 31 країни, що є рекордом, оскільки Axiom Space ніколи не проводила стільки експериментів на МКС під час своїх місій. Експерименти включатимуть, наприклад, медицину, дослідження раку та діабету, що прокладе шлях для відправки в космос першого астронавта з діабетом 2 типу, і результати цього дослідження можуть бути корисними для лікування цього захворювання.

Post Author: UA KISZó