Президент Чехії виступив проти скасування викладання російської мови в школах

Президент Чехії виступив проти скасування викладання російської мови в школах, пише Главком.

Чеський політик пригадав історію, як російська мова допомогла йому під час зустрічі представників НАТО і Росії

Президент Чехії Петр Павел виступив проти заборони вивчення російської мови в школах. За його словами, «потрібно знати мову опонентів». Про це повідомляє «Главком» з посиланням на Novinky.

«Я вивчав російську мову як обов’язкову, я сприймав її як вікно у світ. Це було вікно у світ, який згодом виявився іншим, але воно показало, наскільки важливо знати мову своїх опонентів», – заявив він.

Політик розповів про свою участь у зустрічі представників НАТО і Росії у 2016 році, де знання російської мови допомогло йому як очільнику Військового комітету Альянсу.

«Перекладачем генерала Герасимова (глави Генерального штабу збройних сил Росії – «Главком») був, напевно, хтось із спецслужб. Він перекладав не зовсім те, що я говорив. Тому я втрутився і сказав, що або він буде перекладати точно те, що я говорю, або я закінчу зустріч», – сказав чеський президент.

Нагадаємо, український ринок праці майже повністю перейшов на українську мову. Російської мови там майже не залишилося. Якщо в жовтні 2022 року українською було складено 84% вакансій, то у жовтні 2023 – вже 95%. У вересні 2024 року було зафіксовано 97% україномовних пропозицій роботи, тоді як російською було написано усього 1,5% вакансій, що є історичним мінімумом.

Українізуються і шукачі роботи в Україні. Як показує статистика: у 2022 році 71% резюме створювалися українською, у 2023 – 88%, тоді як у вересні 2024 – уже 90,5%. Молодь і жінки частіше складають резюме українською, а от найменш українізовані резюме у користувачів віком 55+ – лише 64,5% кандидатів цієї вікової групи складають CV українською, натомість вони частіше інших використовують російську мову в резюме — 34%. Цікаво, що у цій віковій групі цифри не змінилися на краще проти жовтня 2022 року, зауважують аналітики.

Post Author: UA KISZó