В Угорщині через весняні заморозки садам завдано шкоди на десятки мільярдів форинтів

В Угорщині через весняні заморозки садам завдано шкоди на десятки мільярдів форинтів. ПРо це інформує видання Hungary Today 

Угорська міжгалузева організація з виробництва фруктів і овочів FruitVeB і Рада з продуктів оцінили ступінь шкоди квітневих морозів у садах за допомогою онлайн-анкети та телефонного опитування. Результати показують, що квітневі заморозки вплинули на 80% угорських плодів, повідомляє Világgazdaság.

З 7 по 10 квітня були сильні морози, які, ймовірно, завдали значної шкоди угорському фруктовому сектору.

Хоча важко дати точну оцінку масштабу втрати врожаю, здається певним, що фруктовий сектор із вартістю виробництва 120 мільярдів форинтів (293 мільйони євро) постраждав від морозів на десятки мільярдів форинтів.

Онлайн-анкету FruitVeB заповнили 546 компаній, які надали детальні дані про 13 379 гектарів, що становить 19 відсотків із 70 771 гектарів фруктових плантацій в Угорщині. Включно з телефонним опитуванням вони мали доступ до приблизно 20-25 тисяч гектарів, що становить 30-35 відсотків загальної площі насаджень у країні, і майже половини з 50 тисяч гектарів площі вирощування фруктів у реальному виробництві.

Дані дослідження стосуються квітів і, у випадку абрикосів, які вже зацвіли, плодових рослин, а не очікуваної втрати врожаю, і не повинні розглядатися як прогноз врожаю, підкреслив FruitVeB.

В обстеженні також відображено територіальний розподіл пошкоджень від морозів:

  • у північній і північно-східній частинах Угорщини,
  • район Дунай-Тиса,
  • південна частина Альфельда (Угорська рівнина),
  • Тольнанський повіт і
  • у деяких районах округу Шомодь плодові насадження сильно постраждали.

Пошкодження є більш помірними в Кізальфельді (Мала Угорська рівнина), у південній та південно-західній частині Задунайського регіону та в безпосередній близькості від озера Балатон.

Відповідно до даних, отриманих FruitVeB,

абрикоси та персики зазнали найбільшої шкоди, з типовим пошкодженням квітів і дрібних плодів від 80 до 100 відсотків.

До 7-8 квітня абрикоси закінчили цвітіння і були в фазі дрібного плодоношення. За результатами звітності 136 підприємств-виробників, 60 відсотків абрикосових насаджень мають загальне (100 відсотків) дрібне пошкодження плодів, тому врожаю не очікується.

Post Author: UA KISZó