У 2024 році сонячні панелі становили чверть внутрішнього виробництва електроенергії в Угорщині, займаючи найвищу частку не лише в Європі, а й у всьому світі, інформує видання MTI-Hungary Today
У 2022 році Угорщина посідала третє місце після Чилі та Греції, але згідно з нещодавнім звітом незалежного міжнародного аналітичного центру Ember, Угорщина тепер перевершила обидві країни з часткою сонячної енергії в 25%, підкреслило Міністерство енергетики у Facebook.
Серед країн, які виробляють понад 5 терават-годин сонячної енергії, лише Угорщина, Чилі, Греція (обидві по 22%) та Іспанія (21%) перевищили поріг у 20% сонячної енергії. У звіті зазначається, що лише десять років тому частки світових лідерів у виробництві сонячної енергії становили менше 2%.
Січневе порівняння Ембер також показало це:
В Угорщині спостерігалося найзначніше зростання частки сонячної енергії серед європейських країн за останні п’ять років, з 4% у 2019 році.
Поряд з Нідерландами, Угорщина також є однією з небагатьох країн, де сонячна енергія покривала понад 80% потреби в електроенергії протягом 70 днів у періоди пікового виробництва в 2023 році.
До весни 2025 року Угорщина побудувала близько 7800 мегават сонячних енергетичних потужностей, причому чотири п’ятих встановлено з 2020 року. Сонячна потужність зростала щонайменше на 1200 мегават щорічно протягом останніх трьох років поспіль з 2022 року.
Переваги виробництва чистої електроенергії можна реально реалізувати в поєднанні з достатньою ємністю для зберігання, а також коли альтернативні відновлювані джерела енергії, що не залежать від погоди та часу, також отримають поширення.
Зараз уряд підтримує створення корпоративних сховищ енергії, а також збільшення використання геотермальної енергії та енергії біогазу-біометану через енергетичну програму Jedlik Ányos.