Представники реформатської церкви відвідали в Берегівській лікарні поранених військових

Травматологічне та реабілітаційне відділення центральної лікарні імені Ліннера Берталана в Береговоі відвідали Шандор Зан Фабіан, єпископ Управління Закарпатського реформатського церковного округу, Бела Надь, світський генеральний секретар УЗРЦ, а також Балаж Одор, голова Відділу закордонних справ Угорської реформатської церкви, та Мартіна Вассерлоос-Струнк, президент Європейського керівного органу Всесвітньої спільноти реформатських церков.

Метою делегації було відвідати поранених на війні бійців і поцікавитися, що їм потрібно в госпіталі та чим може допомогти церква.

Під час візиту представники церкви також надавали духовну підтримку, спілкуючись як з персоналом госпіталю, так і з пораненими бійцями, які вижили в боях, про реалії війни, їхній біль і надії.

Слова владики справили глибоке враження як на військових, так і на медичних працівників.

«Ці молоді люди принесли жертви, і тепер наше завдання стояти поруч з ними, щоб вони відчули, що вони не самотні. Ми разом молимося за мир і за їхні життя», — сказав Шандор Зан Фабіан.

Владика наголосив, що ці люди потребують допомоги, співчуття та жертовності інших протягом усього життя і в певному сенсі стають вразливими.

«Наше суспільство має бути готове і до цього, ми повинні максимально допомогти постраждалим бійцям стати на ноги, і це морально теж величезне завдання», – сказав він.

Він додав, що під час візиту відвідали палату, де також лежать угорські військові із Закарпаття, і були шоковані побачивши не лише їхній фізичний стан, а й психологічний стан. Вони стали справжніми «воїнами», які навіть після одужання кажуть, що повернуться на фронт.

Становище госпіталю відображає тяжкі наслідки війни. Догляд триває, але велика кількість постраждалих є великим викликом для закладу. Під час візиту учасники закарпатської та іноземної делегацій також поцікавилися, як церква може найкраще підтримувати установу, які інструменти та ресурси найбільш потрібні.

У ході бесіди з працівниками госпіталю також з’ясувалося, що бійцям у госпіталі в першу чергу потрібні будуть засоби транспорту, які полегшуватимуть їм пересування та адаптацію до повсякденного життя.

«Важливо не тільки допомогти їм одужати фізично, але й підтримати їх у повсякденному житті», – наголосив єпископ.

Єпископ Шандор Зан Фабіан сказав, що поранені солдати стикаються з багатьма перешкодами, які ускладнюють їхнє повсякденне життя. Як приклад він зазначив, що інвалідні візки ширші за встановлені розміри дверей туалету, тому в багатьох випадках вони не можуть увійти до туалету.

Зустрічали у дворі госпіталю і бійців, для яких нерівна погана дорога є серйозною перешкодою.

«Нове асфальтне покриття було б дуже потрібне, щоб люди, які вже важко вчаться ходити і починають з протеза, могли безпечно пересуватися і не спотикатися», – наголосив єпископ.

Він додав, що хоча ці військові згодом будуть направлені до реабілітаційних центрів, важливо, щоб їм були доступні відповідні умови навіть тут, у госпітальному середовищі.

Водночас його порадувало те, що з наближенням весни на подвір’ї лікарні поставлять нові лавки, де пацієнти зможуть відпочити. Він також зазначив, що в госпіталі є ліфт, тому бійцям, які перебувають на верхніх поверхах, легше спускатися у двір.

«Важливо бачити, що всі, хто отримує тут допомогу, зустрічаються з чуйним і турботливим медичним персоналом, який робить усе для пацієнтів», – сказав єпископ.

Мартіна Вассерлоос-Струнк, президент Європейського керівного органу Всесвітньої спільноти реформатських церков, сказала, що метою їхнього візиту було передусім відвідати братів-реформатів, оцінити їхні потреби та висловити співчуття.

Вона свідчила про відвідини солдатів: «Це також шокуючий досвід для нас, і ми молимося, щоб ці люди якнайшвидше повернулися до життя, знайшли шлях до нормального життя».

Також Мартіна повідомила, що наступного тижня чотири закарпатки візьмуть участь у зборах, які відбудуться у Бейруті, Лівані. На заході угорські, південні, ірландські та ліванські жінки діляться своїм досвідом і розповідають про свою роль у війні та виклики, з якими вони стикаються. Це спільна ініціатива, організована Угорською реформатською церквою та Всесвітньою спільнотою реформатських церков, яка особливо зосереджується на становищі та ролі жінок у воєнному середовищі», – додала вона.

На думку єпископа Шандора Зана Фабіана, соціальна відповідальність є ключовою в цій ситуації. Місія Церкви полягає не лише в духовній допомозі, а й у активній підтримці: пожертвами, медикаментами, програмами допомоги бійцям та їхнім родинам. Єпископ наголосив: «Сила спільноти полягає в тому, що ми нікого не залишаємо на самоті в потребі».

Post Author: UA KISZó