“Коли не стукають у двері”: в Ужгороді презентували книгу про російську окупацію

Упорядкував книгу керівник громадської організації Володимир Щербаченко. За його словами, у книзі зібрані розповіді людей про життя в окупації впродовж 2014-2022 років.

“Організація з 2014-го року займається документуванням злочинів, пов’язаних з війною. Зробили такий заклик до людей, хто готовий, хто хоче описати свій досвід. Над книжкою ми працювали півтора року. Видали книгу за кошти німецького уряду і з допомогою нашої партнерської організації “Kurve Wustrow”, — розповів Володимир Щербаченко.

За його словами, суму виділених грошей сказати не може. Тираж книги – півтори тисячі примірників. “Ця книжка не продається, ми безкоштовно частину тиражу передали у найбільші бібліотеки, частину — безкоштовно поширюємо на презентаціях. Книжка доступна онлайн, на сайті нашої організації можна почитати. Ми з німецькими партнерами ведемо перемовини і, можливо, нам дадуть дозвіл видати додатковий тираж, щоб його можна було продавати”.

Співавторка книги Анастасія Козак прожила в окупації два з половиною місяці. “Моя історія про переосмислення цінності речей. Я при виїзді намагалася спакувати все в невеличку валізу, тому не вистачало місця у машині. Я намагалася взяти якісь нові речі, тому в квітні, коли навколо лежав сніг, я їхала в новеньких кросівках. Зараз я розумію, що це було не дуже розумне рішення. Коли пройшов шок після виїзду, я зрозуміла, що мені не вистачає на безпечній території дуже банальних речей, але моїх речей”, — розповіла Анастасія Козак.

“Також моя історія про відчуття дому, тому що моя квартира в Херсоні поки ціла, а я живу в родичів у Хмельницькій області, але я не почуваюся вдома ні в Хмельницькій області, не почуваюся вдома зараз у Херсоні, коли приїжджаю туди, бо я не почуваюся там безпечно”, — додала Анастасія.

Post Author: UA KISZó