Magyar Nemzet: Відновлюваних джерел енергії недостатньо, щоб задовольнити зростаючий попит на енергію

Лише цього року пік навантаження електроенергетичної системи був подоланий двічі, що вказує на постійно зростаючий попит на енергію, повідомляє Magyar Nemzet. У звіті зазначається, що в сусідніх країнах також очевидно, що відновлювані джерела енергії не гарантують реальної безпеки постачання. Ось чому такі інвестиції, як розширення атомної електростанції Пакш, необхідні.

Ознакою зростання попиту на енергію є те, що щорічно долаються попередні піки навантаження на систему, іноді частіше ніж один раз на рік. 20 січня о 12.15 год. новий рекорд був встановлений на рівні 7663 мегават (МВт), сказав Жолт Харфаш, інженер і експерт з ядерної енергетики, Magyar Nemzet. До цього колишній рекорд був досягнутий 15 січня – 7503 мегават.

Із 7663 МВт імпорт становив близько 2816 МВт (для порівняння, потужність АЕС «Пакш II» становитиме 2400 МВт). У випадку піку 15 січня найбільше імпорту надходило зі Словаччини (1456 МВт) та Австрії (920 МВт), тоді як 520 МВт експорту з Угорщини призначалося до Румунії.

Крім величезного імпорту, стабільне виробництво електроенергії в цей період забезпечували вітчизняні базові електростанції: АЕС «Пакш» мала потужність 2051 МВт, газові електростанції — 1948 МВт, вугільні — 250 МВт. Це означає, що імпорт, атомна енергія, газ і вугілля забезпечили 92,3 відсотка попиту під час нового піку. Експерт зазначив, що, оскільки це був зимовий пік, лише 222 МВт із 4095 МВт промислової сонячної потужності було доступно на основі даних вимірювань 20 січня порівняно з 368 МВт на піку 15 січня.

Новий пік у навантаженні системи також показує, що електростанції з базовим навантаженням (атомні, газові) є абсолютно необхідними, оскільки залежні від погоди відновлювані джерела енергії не можуть гарантувати реальну безпеку постачання.

Попит на електроенергію значно зросте до 2030-х років, тоді як старі електростанції будуть виведені з експлуатації, а можливість імпорту буде обмежена і може навіть зникнути в деякі періоди.

Тому це питання надійності поставок і навіть національної безпеки, чи повинна Угорщина мінімізувати або припинити імпорт у найближчі роки.

Жолт Харфаш підкреслив, що саме тому проект «Пакш II» необхідно якомога швидше ввести в дію, а атомну електростанцію «Пакш» необхідно розширити. Крім того, необхідно побудувати нові газові електростанції та гідроакумулюючі електростанції, щоб регулювати залежні від погоди відновлювані джерела енергії, а сонячні електростанції потрібно розвивати на реалістичній основі.

Post Author: UA KISZó