Енергетичні санкції вбивають конкурентоспроможність Європи, – Петер Сіярто

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто попереджає, що енергетичні санкції вбивають конкурентоспроможність Європи, Hungary Today 

Політично мотивовані енергетичні санкції вбивають конкурентоспроможність Європи та серйозно впливають на рівень життя. Тому нові ресурси та шляхи постачання слід залучати якомога швидше, заявив міністр закордонних справ і торгівлі Петер Сіярто в Бухаресті в понеділок.

Виступаючи на Європейській газовій конференції, міністр попередив, що енергетичний ринок на континенті переживає серйозну кризу. Причина цього така ж, як і падіння конкурентоспроможності, а саме те, що ліберальний мейнстрім використовує ідеологічний підхід до питань виключно фізичного характеру.

У своєму виступі він зазначив, що це особливо проблематично у випадку з енергопостачанням, тому що прес-конференціями та політичними заявами не обігрієш і не заведеш економіку. Він підкреслив важливість залучення нових ресурсів і створення нових транспортних шляхів, а також висловився проти енергетичних санкцій і штучних обмежень. За його словами,

дискримінація певних постачальників з політичних причин серйозно впливає на рівень життя населення Європи та конкурентоспроможність.

Окреслюючи позицію уряду Угорщини, він наголосив на необхідності максимізації джерел і транзитних шляхів і збереження енергетичного балансу в національній компетенції. Він також зазначив, що енергопостачання є питанням національної безпеки, і будь-яка загроза цьому є наступом на суверенітет.

Потім він торкнувся критики закупівлі російського газу, стверджуючи, що в такому стратегічному секторі варто змінювати напрямок постачання лише за умови кращої пропозиції – дешевшої та надійнішої. «Чи отримувала Угорщина колись таку пропозицію? Відповідь однозначна: ні. Немає кращої пропозиції на столі. Таким чином, ми могли змінити нашого поточного постачальника та наші поточні джерела, лише якщо ми були готові перейти на більш дороге та менш надійне постачання», – зазначив він.

«Тому ми не відмовляємося від енергетичної співпраці з Росією. І саме тому ми будемо всіляко захищати трубопровід «Турецький потік», який наразі є найважливішою гарантією нашої безпеки поставок», — додав він.

Петер Сійярто засудив той факт, що «Європейський Союз зберігає мовчання», коли енергетична інфраструктура континенту зазнає фізичної, фінансової та політичної атаки.

Post Author: UA KISZó