6 грудня: День Збройних Сил України та Десь Святого Миколая

6 грудня відзначають День Збройних Сил України. Віряни вшановують пам’ять святителя Миколая Чудотворця.

День Збройних Сил

6 грудня 1991 року парламент ухвалив закон “Про Збройні сили України”.

Після здобуття незалежності в 1991 році Україні дісталася в спадок значна частина від радянської армії, в тому числі ядерне озброєння. Теоретично наша країна могла посісти одне з перших світових місць щодо військової могутності. Спочатку розбудова армії проводилася досить активно, але незабаром цей процес загальмувався або й зовсім зупинився.

Під виглядом реформування українське військо переживало численні скорочення озброєння та кадрового складу, а міністрами оборони незалежної України нерідко призначалися люди з російським громадянством. В результаті наша армія не розвивалася, а занепадала.

Відроджуватися українське військо почало 2014 року, коли з’явилася потреба швидко протистояти російській агресії після незаконної анексії півострова Крим і частини Донецької та Луганської областей. Тоді за короткі терміни відновили кількісний склад війська та наповнили його сучасними видами зброї. У цей період особливу підтримку держава отримала від волонтерських організацій.

Зараз перед українськими військовими постало чимало викликів — від протидії агресії РФ до реформування відповідно до стандартів НАТО.

Ще цього дня:

1917 – Парламент Фінляндії проголосив незалежність країни від Росії;

1917 – У порту Галіфакса вибухнуло французьке судно “Монблан”, навантажене боєприпасами. Загинуло близько 2000 осіб;

1921 – Підписано англо-ірландський договір, за яким рівно за рік (6 грудня 1922) Ірландія отримала незалежність;

1991 – Набула чинності нова конституція Болгарської республіки;

1991 – Створено Збройні сили України;

1991 – Незалежність України визнали Естонія і Куба;

2000 – відкрито Ліверморій (стара назва – унунгексій) – хімічний елемент з атомним номером 116;

2003 – Засновано Львівський муніципальний духовий оркестр “Галицькі Сурми” (тоді – Оркестр ветеранів військово-оркестрової служби);

2008 – У Греції спалахнули масові заворушення через убивство в Афінах поліцейським підлітка;

2017 – Адміністрація Дональда Трампа офіційно оголосила про визнання Єрусалима столицею Ізраїлю.

Церковне свято

Цього дня православна церква відзначає пам’ять одного з найшанованіших святих – Миколи Угодника, або, як його ще називають, Чудотворця.

Згідно з житієм, преподобний народився в 3 столітті в грецькій колонії Патаре (Мала Азія). З дитинства Миколай перейнявся християнською релігією і рано прийняв рішення присвятити їй своє життя. Цілими днями отрок проводив у храмі, а вечорами молився і читав книги. Його дядько, єпископ Миколай Патарський, коли побачив таку старанність, зробив юнака читцем, а потім і священиком. Усі свої багатства, отримані у спадок від батьків, Миколай віддав на благодійність.

Пізніше Миколай став єпископом у місті Мірі (на території сучасної Туреччини). Він був затятим проповідником християнства. Миколі також приписують руйнування кількох язичницьких храмів і численні чудеса, які сталися завдяки силі молитви.

Миколая здавна вважали захисником обмовлених, вірили, що він може допомогти невинно засудженим. Також його називають покровителем моряків, купців і дітей. Йому молилися і хлібороби – за гарну погоду, за добрий урожай. “Другий після Бога заступник”, – говорили про святого.

Іменини: Максим, Микола.

Post Author: UA KISZó