Вперше Pro Cultura Subcarpathica (PCS) та угорська Фундація Калло організували Фестиваль казок. Захід відбувся у День угорської народної казки в Берегові, у приміщенні Ракоцінської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Масштабний захід супроводжувався зустріччю з казкарями, яка вже стала традиційною, та концертом угорського ансамблю «Алма».
На початку барвистої програми Жолт Пінтер, президент Асоціації угорських казкарів «Світове крило», розповів дітям казки, які згодом самі розповіли одну з них.
Церемонія відкриття відбулася в Атріумі, де учасників привітала Адель Гал з PCS. За її словами, її організація вже увосьме організовує захід з оповідання історій.
– Цього року, завдяки підтримці MOL New Europe та Фонду Бетлена Габора, наш захід перетворився на невеликий фестиваль. Ми раді, що, як і в попередні роки, ми отримали хорошу явку: 113 дітей чекали, щоб розповісти історію на свій вибір, – сказала Адель Гал.
Перед початком конкурсу між групами Ілдіко Орос поділилася своїми думками з аудиторією.
– Сьогоднішнє заняття розпочалося з розповіді казки, яка має гарну історію. Ідея казкової криниці належить поету Шандору Каняді, який вважав, що в кожному закладі, де є програма підготовки вчителів, має бути казкова криниця, що символізує чисте джерело. Тому що казка повинна живитися з чистого джерела. Казки – це результат століть і тисячоліть людського досвіду, і через розповідання казок ми хочемо передати цей досвід наступному поколінню, – підкреслила президентка Коледжу Ракоці.
Протягом дня на конкурсантів, і не тільки на них, а й на маленьких вихованців дитячого садочка ім. П. Франгепана, яких розважав Жолт Пінтер, чекали майстер-класи з рукоділля та народні дитячі ігри. Не обійшлося і без програми для дорослих. Вправні оповідачі з Культурного об’єднання Чюрдьонґьоло відроджують традицію живого народного оповідання, яке колись було частиною повсякденного життя, здобувши свої навички на курсах традиційного оповідання в Будинку традицій. Їхні виступи високо цінуються як дітьми, так і дорослими, а також були гідно оцінені глядачами в Берегові.
Конкурс оповідачів проводився у семи вікових групах, від восьми до вісімнадцяти років. Групи виступали з оповіданням на власний вибір на різних майданчиках. Найкращі виконавці були нагороджені золотими, срібними та бронзовими нагородами, а також спеціальними призами.
Яскравий день включав виступи ансамблю «Альма», театру «Казкова валіза» та оповідачів з культурного об’єднання «Маленькі оповідачі».