Український художник Тіберій Сільваші створив авторський колір, який втілює його філософію

Новий колір Szilvashi Blue тепер доступний у лінійці інтер’єрних фарб Samtex від Caparol.

“Запрошуємо вас відкрити для себе цей унікальний відтінок та створити неповторну атмосферу у вашому просторі”, — пише виробник будівельних матеріалів Caparol.

Про виставку Тіберія Сільваші в Українському Домі

Як писало Суспільне Культура раніше, з 13 вересня по 27 жовтня 2024 року Український музей сучасного мистецтва (UMCA) спільно з Національним центром “Український дім” презентують масштабний виставковий проєкт “Кола Сільваші”, присвячений творчості Тіберія Сільваші.

Український художник Тіберій Сільваші створив авторський колір, який втілює його філософію
Експозиція виставки “Кола Сільваші”. Надано UMCA

Це перша велика музейна ретроспектива митця, яка охоплює різні етапи його творчості, даючи глядачам змогу ознайомитися з широким спектром його мистецьких практик і впливів.

Окрім цього, експозиція охоплює різні контексти й медіуми, в яких працював художник, — зокрема проєкти, які змінювалися або залишилися нереалізованими.

Важливий аспект виставки — демонстрація творчого шляху Сільваші через його роботу з простором, кольором, формою та концепцією часу.

Хто такий Тиберій Сільваші

Український художник Тіберій Сільваші створив авторський колір, який втілює його філософію
Тіберій Сільваші разом з кураторами та кураторками. Надано UMCA/Вероніка Трейтяк

Тіберій Сільваші — один із ключових сучасних українських митців. Художник працює в жанрі нефігуративного живопису.

Він народився 13 червня 1947 року в місті Мукачево, Закарпатська область. Його мистецька освіта почалася у 1962–1966 роках у Республіканській художній школі імені Тараса Шевченка в Києві, а продовжилася в Київському державному художньому інституті, де він навчався з 1965 по 1972 роки. Він був учнем Тетяни Яблонської та художню освіту здобув саме під її керівництвом.

У 1978 році Сільваші став членом Національної спілки художників України.

У 1992 році Сільваші став одним із засновників мистецької групи “Живописний заповідник”, яка об’єднала українських художників, що прагнули розвивати нефігуративне мистецтво. Група мала важливе значення для формування нової української хвилі у сучасному мистецтві.

Сільваші також був куратором кількох міжнародних проєктів, таких як “Ненаративність” (1996) та “Бієнале нефігуративного живопису” (1998).

Його перша персональна виставка відбулася в 1993 році у Тулузі, Франція. З того часу Сільваші мав близько 40 персональних виставок, зокрема у великих культурних центрах Європи та США.

Post Author: UA KISZó