Кріштіан Сарнецький, дослідник Центру астрономії та наук про Землю HUN-REN, який у серпні був обраний новим почесним членом Міжнародного астрономічного союзу, нещодавно виявив нові малі планети навколо Землі, повідомила Угорська дослідницька мережа.
П’ятнадцять нових почесних членів були обрані Міжнародним астрономічним союзом (IAU) у серпні, причому другий угорець приєднався до IAU після астронома Аттілі Мізера. Новий угорський член Кріштіан Сарнецький нещодавно зробив видатний внесок у захист планети.
За останні два роки угорський астроном відкрив три навколоземні малі планети безпосередньо перед тим, як вони увійшли в атмосферу, що є першим у світі.
У липні цього року він відкрив дві нові комети протягом тижня, а кілька днів тому він відкрив кілька раніше невідомих малих планет навколо Землі за допомогою телескопа станції Piszkéstető.
Важливо знати, які планети пролітають поблизу Землі, оскільки кожна з них може становити загрозу для людства.
Три з понад 220 малих планет навколо Землі, відкритих за останні роки на Пішкештете, досягли земної атмосфери протягом кількох годин після виявлення, але, на щастя, лише невеликі уламки досягли поверхні.
Наразі ми знаємо лише про вісім таких, три з яких були знайдені в Угорщині, інші були виявлені колегами в програмах, спонсорованих НАСА», – підкреслив Кріштіан Сарнецький.
Астроном виявляє комети та малі планети за допомогою телескопа станції Piszkéstető у горах Матра з 1962 року. Він нагадав, що відтоді інструмент зазнав кількох значних модифікацій: усю моторну систему було замінено, поле зору телескоп був збільшений у десять разів, і тепер зображення записуються в цифровому вигляді. Зараз оком телескопа є 116-мегапіксельний детектор, який збирає вхідні фотони.
У пошуках малих планет допомагають не тільки постійно вдосконалювані телескопи, але й алгоритми на основі штучного інтелекту на станції. Наразі цей проект перебуває на стадії тестування, але дослідники HUN-REN покладають на нього великі надії, оскільки ці програми на основі ШІ можуть фільтрувати малі планети набагато точніше та набагато швидше, ніж їхнє попереднє програмне забезпечення.