Місія з угорською родзинкою: насіння з космосу для посадки лісів

Космічна місія Mission Possible досягла важливої ​​віхи: у космос буде відправлено велику кількість рослинних, тваринних і людських клітин, що дозволить проводити подальші дослідження, зокрема дослідження раку. Згідно з останніми повідомленнями, привезене на Землю насіння буде використано для посадки лісів, але аналіз зразків також може мати наслідки для енергопостачання, пише Index.

Місія Genesis 1000 Samples to LEO & Back to Earth — це новаторська серія біологічних космічних експериментів, які проводить компанія Genesis Sustainable Future Limited (Genesis SFL) завдяки міжнародній співпраці після майже двох років підготовки. Як повідомляв Index у липні, компанія раніше (2022-2023) отримувала фінансування від Європейського космічного агентства (ESA) на розробку портативних лабораторій.

«Місія включатиме запуск 1000 біологічних зразків на низьку навколоземну орбіту (НОО) за допомогою так званих супутників CubeSat.

Мета полягає в тому, щоб покращити наше розуміння того, як умови в космосі впливають на біологічні організми, сприяючи ширшим цілям космічної біології та потенціалу майбутньої космічної колонізації», ро це порталу розповів дослідник і генеральний директор Genesis Analytics Бенс Матіас.

Біологічні експерименти традиційно проводяться на Міжнародній космічній станції, яка знаходиться на орбіті приблизно в 420 кілометрах від поверхні Землі. На відміну від цього, місія Genesis SFL відбуватиметься на висоті 800 кілометрів, де біологічні зразки – включаючи ДНК людини та ссавців, рослинні тканини, дрібне насіння, водорості, гриби та дріжджі – будуть піддані більш високому рівню радіації.

У поєднанні з середовищем мікрогравітації ця місія стане унікальним науковим майданчиком для нових відкриттів у галузі біомаркерів, сільського господарства, медицини та інших важливих галузей космічної біології, – додав Бенс Матьяш.

Проект дає можливість спостерігати, як клітини ростуть і змінюються в екстремальних умовах, тобто які біологічні зразки можуть вижити в космосі і як вони реагують на тамтешні умови.

Це революційний прорив, що зразки повернуться на Землю і дозволять провести подальші дослідження, які можуть бути використані відділами досліджень і розробок у різних галузях науки.

«Завдяки поверненню зразків вперше можна буде попередньо оцінити, на що можуть розраховувати астронавти, які готуються до виходу в космос, не будучи самими піддослідними», — підкреслив Бенс Матьяш. Подальші дослідження можуть також допомогти в лікуванні нині невиліковних захворювань, таких як рак або ранні ознаки діабету 2 типу.

Біологічні зразки будуть розміщені на дослідницькому супутнику MayaSat-1, розробленому командою Genesis. MayaSat-1 діятиме як біологічний інкубатор, щоб гарантувати, що зразки зберігаються при правильній температурі та тиску під час тривалих космічних місій. Це збереже їх життєздатність і неушкодженість для точного аналізу після місії. MayaSat-1 буде розміщено у більшій біологічній капсулі, яку транспортуватиме ракета Falcon 9 компанії SpaceX, і буде запущено в період з лютого по липень 2025 року. Запуск відбудеться на базі космічних сил Ванденберг у Каліфорнії. Капсула повернеться після трьох орбіт і приземлиться у відкритому океані за допомогою парашутів.

Post Author: UA KISZó