Краще в Закарпатті від Шандора: ТОП-10 закарпатських атракцій

Краще в Закарпатті від Шандора: ТОП-10 закарпатських атракцій
1. Рекомендовані і якісні атракції – Аквапарк Геотермального курорту «Косино»
«Косино» – це сучасний оздоровчо-рекреаційний комплекс для всієї родини, що розмістився серед 200-річного дубового гаю мальовничої Берегівщини.
Відчуйте ефект цілющих властивостей підземних вод у семи різних басейнах з термальними та прісними водами, відпочиньте з повноцінним комфортом в одному з номерів термал-готелю «Iváncsó Birtok», насолодіться традиційними стравами угорської, української та італійської національних кухонь у ресторані «Чарда». До ваших послуг й унікальні королівські сауни, ванни Кнайпа, масажний кабінет, тренажерний комплекс та ще багато цікавого.
Адже відпочинок у комплексі «Косино» – найкращий варіант поєднання приємного з корисним!
2. Рекомендовані і якісні атракції – Парк розваг «ДиноПарк», Яноші
Площа “ДиноПарку” – 2 га. Динозаври оселилися в дубовому лісі. Свіже повітря, природні краєвиди – і довкола оживають доісторичні істоти. Вся територія – просто неба.
Тут можна побачити справжніх динозаврів і пірнути в атмосферу життя, яке існувало мільйони років тому
3. Рекомендовані і якісні атракції – Парк відпочинку «Парк Шенборна», Воєводино
Парк Шенборна – перлина курорту. Незабутні емоції та справжнє задоволення можна отримати від перегляду фільму під відкритим небом, занять йогою та просто прогулянкою теренкурами. Запрошуємо вас відвідати парк і побачити, який вигляд мав класичний австрійський парк XІХ століття, прогулятися широкими алеями довкола озера з острівцем, контури якого точно відтворюють кордони Австро-Угорщини, побачити каміння-мандрівники, пройтися хресною дорогою Via Dolorosa, зайти в кельтський сад і відвідати діючий водяний млин. Парк було відтворено 2013 року до 285-ї річниці передачі імператором Австро-Угорської імперії закарпатських земель в дар роду Шенборнів.
4. Рекомендовані і якісні атракції – Лавандова плантація «Лавандова Гора», Перечин
Тут дозволяється гарно, культурно проводити час, насолоджуватися цвітінням лаванди, отримувати позитив та незабутні емоції
Дух перехоплює – при спогляданні неймовірної краси лавандового поля: куди сягає око – земля зливається з небом, і лілово-фіолетові хвилі плавно переходять у блакить неба, зливаючись у феєричну гармонію відтінків. Власне, зробити незабутню фотосесію з лавандою і просто милуватися красою та дихати ароматами лавандових полів можна щороку в червні…
5. Рекомендовані і якісні атракції – Замок «Сент-Міклош», Чинадієво
Замок “Сент-Міклош” має декілька входів. Головна брама виходить на північ, але цікаві відвідувачі можуть дістатись південного входу, що облаштований для прийому туристів. Сьогодні “Сент-Міклош” — державна власність, яка перебуває в концесії. Громадське об’єднання “Калган-А” поставило собі мету зберегти цю пам’ятку середньовічної архітектури. Майже зруйнований і забутий замок відреставровано зусиллями художника Йосипа Бартоша.
Перший поверх зустрічає відвідувачів великою залою з вестибюлем. У шести кімнатах першого поверху розміщено експозицію кельтської та скіфської культур, а також портрети всіх власників замку. Другий поверх повторює планування першого — велика зала, довгий коридор і шість невеликих кімнат. Різниця тільки в тому, що до другого поверху ще не дійшли руки реставраторів.
Ілону Зріні вважають музею цих місць — її портрет можна побачити на одній зі стін замку “Сент-Міклош”. Драматична історія її кохання надихнула господарів перетворити старовинну фортецю на місце проведення весільних церемоній. Тут відбуваються пишні та романтичні шлюбні церемонії, а коханці запрошують своїх чарівних дам до замку, щоб присягнутися їм у любові та вірності. Господарі планують відреставрувати спальню княгині Зріні, щоб молодята могли проводити в замку свою першу ніч. Адже за старовинною традицією вважається, ніби перша шлюбна ніч у культовому місці може стати запорукою щасливого подружнього життя.
У “Сент-Міклоші” можна замовити незвичайну лицарську весільну церемонію. Крім того, господарі замку пропонують гостям багато цікавих розваг: виступи камерних оркестрів, театралізовані програми, виготовлення монет, проведення пленерів. Романтично налаштовані туристи можуть замовити замість звичайної екскурсії оглядини замку у світлі смолоскипів.
Щороку в Чинадіївському замку проводиться фестиваль середньовічної культури “Срібний Татош”.
6. Рекомендовані і якісні атракції – Парк водограїв «Квітка полонини», Солочин
У «Квітці полонини» – велика паркова територія (до 15 га), навколо – заліснені гори. Окраса – унікальний дендрарій з екзотичними деревами та кущами, міні-скульптура та неповторні арт водограї, клумби і оригінальні скульптурні форми, міні-озерця з лататтям, затишні альтанки та лавочки для відпочинку, штучні озера з лебедями, гірська річка, справжні витвори ландшафтної архітектури і навіть оаза з карпатською фауною. Вимощені кольоровою бруківкою доріжки заманюють своїми м’якими вигинами до штучних водойм, де грайливо тріпочуться декоративні рибки. Альпійські гірки та вишукані клумби вражають різноманітністю барвистих поєднань. Все це створює атмосферу домашнього затишку й елітарного шику одночасно.
І не забувайте, що весна на Закарпатті – унікальна і цілюща. «Квітка полонини» – місце, де лікує природа. Розкішне весняне пишноцвіття санаторного дендропарку, тиша, спокій та кришталево чисте гірське повітря з неперевершеним п’янким хвойно-квітковим ароматом стануть для вас ліками від усіх недуг, наповнять енергією та життєдайною силою на увесь рік.
7. Рекомендовані і якісні атракції – Еко-парк “Долина вовків”, Синевирська Поляна
“Долина вовків” – унікальний парк, в якому мешкають тварини, незвичні для високогірної місцевості. Леви, тигри, вовки, верблюди, осли, бізони, альпаки сурі, плямисті олені – різноманіття фауни вражає! Його мета – реабілітація тварин, та їхнє збереження. У кожної тварини своя історія.
8. Рекомендовані і якісні атракції – Центр ведмедів, Синевирська Поляна
Реабілітаційний центр бурого ведмедя — спеціалізований центр реабілітації особин бурого ведмедя, які зазнали жорстокого поводження або постраждали внаслідок стихійного лиха. Крім того, це місце тимчасового перебування конфіскованих тварин, подальша доля яких вирішується в судовому порядку у зв’язку з порушенням законів України, відтворення їхньої природної популяції. Діє Центр з 2011 року на території НПП «Синевир», де ландшафтні та кліматичні умови відповідають природному середовищу існування ведмедів. Нові тварини, після проходження необхідної медичної допомоги, потрапляють на територію вольєрів, де відбувається адаптація до напіввільних умов перебування.
Реабілітаційний центр бурих ведмедів розташовано на ділянці лісу площею 12 га. У верхній його частині споруджено шість кліток та дві секції для утримання груп та одиночних тварин різного віку та стану здоров’я.
9. Рекомендовані і якісні атракції – Лінія Арпада, Верхня Грабівниця
Найбільший бункер в Україні з часів Другої світової війни зберігся на Закарпатті у с. Верхня Грабівниця Воловецького району.
Унікальна історична пам’ятка України – майже один кілометр підземних тунелів, побудованих свого часу угорцями для захисту Карпат від військ Радянської армії.
Запрошуємо вас відвідати військово-історичний комплекс «Бункер Лінії Арпада» – військовий об’єкт Угорської Королівської армії (Magyar Honvedseg ) часів Другої світової війни.
Наші гори Карпати ховають багато таємниць. Одна з них – таємничі підземелля бункера Лінії Арпада у Верхній Грабівниці – найпопулярнішого серед об’єктів військового туризму у Закарпатті. Це підземний військовий бункер, в якому розміщалися склади, шпиталь, казарма, контрольні виходи, вентиляційні шахти. Масштаби і якість виконаних робіт у ньому вражають, а ось точне призначення самого об’єкта залишається загадкою.
10. Рекомендовані і якісні атракції – Міні-скульптури Ужгорода та Закарпаття
З 2010 року і до сьогодні , за ідєю професора УжНУ Ф. Ф. Шандора, з’явилося понад 40 пам’ятників в Ужгороді та понад 20 в інших районах Закарпаття, розміром із людську долоню скульпторів Михайла Колодка, Романа Мурника, Степана Руснака, Василя Криванича. Більшість міні-скульптурок зосереджена в центральній частині міста, вздовж набережної, обабіч річки Уж. Кожна скульптура прямо або опосередковано стосується Ужгорода або Закарпаття, кожна з них є такими собі міні-портретами цікавих, достойних історичних постатей, персонажів чи міфічних героїв, що тією чи іншою мірою мали, чи мають вплив на життя краю. Для туристів було розроблено спеціальний маршрут «Міні-скульптури Ужгорода». Пошук і огляд всіх міні-скульптур з використанням путівника триває близько 3,5 години.

Post Author: UA KISZó